برنامه های جهش تولید بدون هیچگونه شعارزدگی در ری باید اجرا شود

[ad_1]

حسین توکلی کجانی روز پنجشنبه در مراسم معارفه بخشدار جدید کهریزک اظهار داشت: مبارزه با کالای قاچاق در مبادی ورودی شهرستان و همچنین در انبارهای دپو کالا به همراه جلوگیری از واردات بی رویه باید در سال جاری در شهرستان ری انجام گیرد.  

وی اضافه کرد: حمایت از تولید داخلی و صاحبان صنایع به هیچ عنوان با شعار زدگی امکان ندارد از همین جهت باید تمامی مسئولان اجرایی شهرستان ری با برنامه ریزی دقیق به کمک تولید کنندگان و صاحبان صنایع بیایند.

توکلی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته برای شهرستان ری مانند تمامی مناطق کشور سال سختی بود، افزود: حضور پرشور و هوشمندانه مردم در انتخابات و بسیج مردمی در مبارزه با ویروس منحوس کرونا بسیاری از سختی های سال گذشته را به شیرینی تبدیل کرد.

وی ادامه داد: وجود محل دپو پسماندهای کلان شهر تهران در آراد کوه کهریزک، انتقال مردگان تهران به بهشت زهرا(س)، وجود فرودگاه امام(ره) و  استقرار ری در مسیر تردد استان های جنوب کشور کار مبارزه با ویروس کرونا را در این شهرستان از سایر نقاط کشور سخت تر کرده بود که به همکاری مسئولان و همیاری مردم این کار به خوبی در حال پیگیری است.

توکلی یادآور شد: شهرستان ری محل و حیاط خلوت خوبی برای سریز مشکلات کلان شهر تهران شده است که باید در این خصوص شهرداری تهران در جهت حمایت از این شهرستان اقدامات و تعهدات لازم را انجام دهد.

فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه به برخی شایعات بی اساس در مورد شیوع ویروس کرونا در میان مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک و بخش کهریزک اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار مبتلایان وضعیت شیوع ویروس در این بخش از بسیاری از نقاط مرکز شهرری پایین تر است و همچنین وضعیت کنترل کرونا در میان مددجویان آسایشگاه کهریزک نیز کاملا کنترل شده است.

توکلی اضافه کرد: تزریق ۳۰ میلیارد ریال از طرف ستاد فرمان امام(ره) در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا به آسایشگاه خیریه کهریزک باعث تامین امکانات لازم و کنترل شیوع ویروس کرونا در این آسایشگاه شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: بهره برداری از ساختمان و فاز اول بخش جدید بیمارستان فیروز آبادی پس از ۱۲ سال گام بلندی در جهت افزایش سرانه مراکز درمانی شهرستان ری و مبارزه با ویروس منحوس کرونا بود که به خوبی در سطح شهرستان انجام شد.

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان بخش کهریزک را به دلیل قرار گیری در کنار مرقد امام خمینی(ره) و استقرار بسیاری از صنایع و انبارهای کشور بخش استراتژیکی دانست و گفت: بخشدار جدید کهریزک باید با تمام توان و استفاده از امکانات موجود در جهت رشد و توسعه این بخش گام بردارد.

به گزارش ایرنا، آیین تودیع مهدی مجیدی بخشدار سابق و معارفه امین بابایی بخشدار جدید بخش کهریزک امروز پنجشنبه با حضور جمعی مسئولان و اعضای شوراها شهرستان ری در بخشداری کهریزک انجام شد.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری و دارای ۲ شهر باقرشهر و کهریزک است، این بخش از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

ساکنان بخش کهریزک به دلیل قرار گیری در کنار آراد کوه که از ۵۶ سال قبل محل دفن زباله‌های کلان شهر تهران است و بهشت زهرا(س) با مشکلات فراوانی مانند بوی نامطبوع، تبدیل اراضی کشاورزی به محل تفکیک زباله، آلودگی آب منابع زیر زمینی، رها سازی سگ‌های ولگرد و مشکلات ترافیکی درگیر هستند.

[ad_2]

Source link