برگزاری مجازی مسابقات قرآن دانش‌آموزان و فرهنگیان کشور در مشهد

[ad_1]

علیرضا مالک اشرفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش پژوهشی سی ‌و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور و همچنین پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور از تیرماه تا پایان شهریور ماه امسال به صورت مجازی در مشهد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مسابقات در ۲ بخش مقدماتی و نهایی اجرا می‌شود ادامه داد: در مرحله مقدماتی آثار همه نفرات برتر استان‌ها از طریق قالب‌های اینترنتی تدارک دیده شده دریافت، بررسی و مورد داوری قرار خواهد گرفت و افرادی که حد نصاب نمره لازم را کسب نمایند به مرحله نهایی این مسابقات راه خواهند یافت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده بر اثر شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری مسابقات به صورت حضوری، تمام فرآیندهای دریافت و داوری آثار در هر دو مرحله مقدماتی و نهایی به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد و داوری بخش نهایی مسابقات نیز به صورت ارتباط تصویری آنلاین برگزار می‌شود.

وی افزود: مسابقات فرهنگیان در رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ ۱۰ جزء، حفظ کل قرآن کریم، نهج البلاغه و روش تدریس احکام و مسابقات بخش پژوهشی دانش‌آموزان در رشته‌های نهج البلاغه، احکام، انشای نماز، صحیفه سجادیه و تفسیر قرآن کریم برگزار خواهدشد.

مالک اشرفی ادامه داد: آموزش و پرورش خراسان رضوی تجربه ۱۸ ساله در میزبانی این مسابقات دارد و اعتقاد بر این است که تربیت و فعالیت‌های تربیتی در هیچ شرایطی تعطیل نمی‌شود لذا امسال هم با وجود شرایط پیش آمده، تمام اهتمام لازم را در میزبانی و اجرای این مسابقات خواهیم داشت.

وی گفت: برگزاری محفل انس با قرآن به صورت مجازی، برگزاری زیارت مجازی حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)، برگزاری جشن و جنگ‌های شادی مجازی و همچنین ارسال بسته‌های متبرک حرم مطهر رضوی برای شرکت کنندگان از جمله فعالیت‌های فوق برنامه و جانبی این مسابقات است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: مراسم پایانی، اعلام نتایج و اسامی برگزیدگان این رویدادهای قرآنی نیز به صورت مجازی و پخش زنده از طریق صدا و سیما با اجرای برنامه‌های متنوع برگزار خواهد شد.

[ad_2]

Source link