برگزاری مراسم‌های محرم در هرمزگان محدود می‌شود

[ad_1]

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد عصر دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: مدت زمان اجرای برگزاری مراسم‌های عزاداری محرم در مکان‌های سرپوشیده یک ساعت و در فضاهای باز حدود ۲ ساعت است.
وی بیان داشت: عزاداران هنگام حضور در مراسم بایستی وسایل شخصی همچون مهر، تسبیح، زنجیر و کتاب ادعیه همراه خود داشته باشند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهارداشت: توزیع نذورات نیز بایستی درقالب کمک‌های مومنانه به صورت خام و بیرون بر انجام شود.
وی بیان داشت: مکان‌های عزاداری قبل و بعد از مراسم ضدعفونی می‌شود و حضور افراد مسن با بیماری زمینه‌ای و کودکان در عزاداری‌های ممنوع است.
انصاری راد یادآورشد: اجباری بودن ماسک برای همه عزاداران، رعایت فاصله اجتماعی ۲ متری و برگزاری مراسم با یک چهارم ظرفیت از دیگر محدودیت‌ها در این زمینه است.

هرگونه تجمع و آیین‌های محرم در هرمزگان ممنوع است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: برگزاری مراسم زیرپرچم، تعزیه خوانی، شیرخوارگان حسینی، علم گردانی پنجم محرم در میناب و هرگونه تجمع مشابه در ایام محرم ممنوع است.
انصاری راد ادامه داد: براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا، راه اندازی ایستگاه‌های صلواتی و دسته روی در خارج از مکان‌های عزاداری، توزیع موادخوراکی و پذیرایی و استفاده از طبل و سنج نیز در محرم و صفر ممنوع است.

[ad_2]

Source link