برگزیت بدون توافق برای صنعت آلمان فاجعه‌بار خواهدبود

[ad_1]

به گزارش نشریه هاندلزبلات آلمان، در صورت عدم موفقیت مذاکرات برگزیت بین اتحادیه اروپا و انگلیس، صنعت آلمان عواقب سهمگینی را متحمل خواهد شد. «یواخیم لانگ» مدیر عامل اتحادیه صنایع آلمان (BDI) گفت: بدون دستورالعمل های شفاف برای تبادل کالاها، برگزیت به یک فاجعه اقتصادی برای شرکت های ما تبدیل می شود.
این در حالی است که مذاکره کنندگان در هر دو طرف باید تا پایان سال بر سر یک موافقتنامه جامع تجارت آزاد به توافق برسند.
لانگ گفت توافق نامه آینده باید عمیق تر از توافق های سنتی تجارت آزاد اتحادیه اروپا با سایر کشورها باشد. به گفته وی باید موانع حال حاضر تجارت تا حد امکان با قوانین ساده و هماهنگ رفع شود. قوانین ساده، تجارت گسترده را برای شرکت های متوسط ‌به طور خاص میسر می کند.
اتحادیه صنایع آلمان فهرستی شامل ۴۲ درخواست را برای طرح در مذاکرات برگزیت ارائه و تاکید کرده که هدف مذاکرات باید ساده کردن مراحل گمرکی تا حد امکان باشد. هیچ تعرفه جدیدی نباید وارد شود و باید یک زمین بازی مشترک وجود داشته باشد. همچنین یارانه ها باید قوانین واضح و محدود کننده داشته و مکانیزمی برای حل و فصل اختلافات تجاری ایجاد شود.
قرار است مقامات انگیس و اتحادیه اروپا طی این هفته بار دیگر برای از سرگیری مذاکرات برگزیت گردهم آیند. انگلیس دی ماه گذشته اتحادیه اروپا را ترک کرد، اما همچنان به عنوان عضوی از بازار داخلی و اتحادیه گمرکی اروپا تا پایان سال به شمار می رود، با این حال به دست نیامدن یک توافق جامع، برای مقامات هر دو طرف معضلی جدی خواهد بود.

لانگ با تاکید بر این که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق بدترین نتیجه برای همه طرف ها خواهد بود افزود: اگر لندن به مسائل اساسی نپردازد، شرکت های انگلیسی نیز باید با یک چالش سخت روبرو شوند.
بر این اساس اتحادیه اروپا امکان تجارت گسترده را برای انگلیس فراهم کرده و به این کشور اجازه می دهد کالاهای خود را بدون تعرفه و محدودیت به بازار داخلی اروپا صادر کند. در عوض، اتحادیه اروپا برای جلوگیری از کاهش رقابت، استانداردهای زیست محیطی و اجتماعی بالایی را از انگلیس طلب می کند که این مسئله با مخالفت این کشور مواجه شده است.

[ad_2]

Source link