بسیج مستضعفان درصدد فعال کردن تمام کارکردهای مساجد است

[ad_1]

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی عصر پنجشنبه در آیین افتتاح اردوگاه صیانت و ترک معتادان با عنوان اردوگاه کرامت استان اصفهان در مبارکه افزود: تمام کارکردهای مساجد اعم از عبادی، عمرانی، اشتغالزایی و کارآفرینی، خیریه و قرض‌الحسنه برای تحقق “محله اسلامی” در دستور کار بسیج مستضعفین کشور است‌.
وی تصریح کرد: بطور قطع در محله اسلامی آسیب‌های اجتماعی مثل اعتیاد و مواد مخدر وجود ندارد لذا پیشگیری از ابتلای به اعتیاد، آگاهی بخشی و آموزش مردم در برابر این پدیده شوم در مساجد دنبال می‌شود.
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برخی آسیب‌های اجتماعی از سوی رهبر معظم انقلاب حائز اهمیت شناخته شده‌اند که باید با وحدت و همکاری همه دستگاه‌ها، جبهه‌ای برای مقابله با آن تشکیل دهیم.
وی ادامه داد: در نخستین ‌گام باید باور کنیم که توانایی ریشه کن کردن اعتیاد را داریم لذا اگر سپاه و بسیج در این امر ورود پیدا می‌کنند به منزله آن است که این اقدام یک الگو برای تکثیر و مبنا قرار گرفتن در مراکز دیگر شود.
سردار سلیمانی تصریح کرد: اگر عنوان کرامت بر این اردوگاه‌ها نهاده شده به این معناست که نظام تلاش می‌کند با حفظ کرامت و جایگاه انسانی افراد مبتلا به اعتیاد با آنها برخورد کند.
وی با بیان اینکه جهان امروز، جهان نبرد الگوهاست، ادامه داد: در یکسو الگوی مردم سالاری اسلامی قرار دارد که بر محور خدا و ارزش‌های اسلامی به دنبال اعتلای انسان است و در سوی دیگر دموکراسی غربی است که با حذف خدا، از  انسان محوری و اومانیسم به سوی سرمایه پرستی و کاپیتالیسم حرکت دارد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: امروز آنچه بر مبنای فرهنگ لیبرالیستی و کاپیتالیستی غرب ارزش دارد، ثروت است‌ لذا می‌بینیم در شرایط کرونایی، بیمارستان‌های آمریکا از ارائه خدمت به بیمار کرونایی بدون پول سرباز می‌زنند.
وی ادامه داد:  این نبرد، نبرد الگوهاست بنابراین دشمن از تمام ظرفیت ها استفاده می‌کند تا با ترویج اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در داخل شکاف ایجاد کند  از همین رو  باید حواسمان باشد تا نگذاریم این شکاف عمیق شود.
سلیمانی اظهار داشت: ریزش‌های نسل جوان غیرقابل جبران است زیرا این افراد سرمایه‌های اجتماعی کشور محسوب می‌شوند و باید تلاش کنیم حرکت عمومی در برابر آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد شکل گیرد.
وی تصریح کرد: مجموعه بسیج در این میدان با حفظ استقلال در ماموریت و مسوولیت دستگاه‌ها در طول آنها قرار دارد نه در عرض و موازی آنها لذا هرجا نیاز به تکمیل، کمک و ارائه برخی ظرفیت‌ها باشد، بسیج آماده خدمت رسانی است تا در ادامه مسوولیت دستگاه ها ایفای نقش کند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز بسیج با چنین نگرشی به مردم، پایه مطالعاتی را آغاز کرده و شیوه‌هایی را در معرض اندیشه‌ورزی قرار داده است که  پس از تایید با تکیه بر نیروی عظیم بسیج در خدمت رسانی عملیاتی خواهد شد.
وی راه‌اندازی اردوگاه‌های کرامت را از جمله برنامه‌های بسیج در مقابله با آسیب اجتماعی اعتیاد برشمرد و افزود: این اردوگاه‌ها فقط برای سم‌زدایی نیست بلکه اشتغال و صیانت را دنبال می‌کند و امیدواریم این افراد روزی به کارآفرینانی نمونه تبدیل شوند.
مراسم افتتاح مرکز صیانت و ترک معتادان با عنوان اردوگاه کرامت استان اصفهان با حضور سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج و عباس رضایی استاندار استان در اردوگاه امام علی (ع) مبارکه برگزار شد.
مرکز درمان، کار و صیانت سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در مجموعه بالغ ۶ هکتار زمین و ۲ هزار ۶۰۰ متر ساختمان به عنوان بهترین و مرکز درمان کار و صیانت کشور با هزینه بالغ بر یکصد میلیارد ساخته شده و برای تکمیل آن ۴۰۰  میلیارد ریال نیاز است.
این اردوگاه به عنوان پنجمین اردوگاه کشوری بعد از مراکز استان‌های تهران، قم، فارس و کرمان است.

مبارکه در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار  دارد.

[ad_2]

Source link