بنیاد علوی ۷۰ میلیارد تومان در گرمی مغان سرمایه گذاری می‌کند

[ad_1]

 محسن منصوری روز یکشنبه در جلسه ای با استاندار و نماینده مردم گرمی مغان رد مجلس گفت: بنیاد علوی ۴۰ میلیارد تومان اعتبار و ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه سرمایه‌ای جهت مشارکت در اجرای پروژه های ضروری و محرومیت زدایی در این شهرستان محروم  را متعهد شده است.

وی با  اشاره به اختصاص اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی در سال‌جاری به شهرستان گرمی از سوی این بنیاد ، افزود: این رقم در سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان بود.

به گفته وی، : لازم است در اجرای پروژه های مشارکتی تفکیک کار بین بخش دولتی و بنیاد علوی انجام شده تا روند امور تسریع و تمام اعتبارات اخصاص یافته جذب شود.

وی با بیان اینکه تحقق الگوی جامع توسعه در مناطق محروم کشور در دستور کار بنیاد علوی قرار دارد و شهرستان گرمی به عنوان یکی از ۲۰ شهرستان محروم کشور انتخاب شده است ف اضافه کرد: ماموریت اصلی این بنیاد توانمندسازی شهرستان های محروم در زمینه‌های فرهنگی، تربیتی ، آموزشی، سلامت و زیرساخت‌های عمرانی است.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل هم با اشاره به موقعیت شهرستان گرمی به عنوان دومین ورودی از مرز بیله‌سوار، توانمند کردن و اجرای پروژه‌های ضروری در این شهرستان را گامی مهم در رفع محرومیت این منطقه ذکر کرد.

وی  بر سرعت در اجرای پروژه‌ها توسط دستگاه‌های اجرای تاکید کرد و افزود: دستگاهها در پروژه های مشارکتی با بنیاد علوی تسریع و با جلب همکاری بنیاد علوی در اجرا، زمان تکمیل را به حداقل برسانند.

او با اشاره به اجرای سد تازه کند در شهرستان گرمی به عنوان تامین کننده آب شرب سالم و بهداشتی برای بیش از ۲۱۰ روستای گرمی ،خواستار مشارکت بنیاد علوی برای تکمیل این سد شد.

وی با بیان اینکه تا کنون برای زیرساخت این سد۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، اظهار کرد: برای اتمام این پروژه حدود ۲۲۰ میلیارد تومان نیز اعتبار نیاز است و 

استاندار اردبیل خواستار تامین ۴۰ الی ۵۰ میلیارد تومان در بازه زمانی سه ساله برای تکمیل این سد شد و گفت: اعتبار مورد نیاز باقیمانده نیز از محل اعتبارات ملی و استانی تامین می شود.

بهنامجو اظهار کرد: طرح‌های آبرسانی زیادی در شهرستان گرمی اجرا شده ولی به دلایلی چون خشک شدن چشمه ها و چاه‌ها همچنان مشکل آب به طور کامل حل نشده است و با اجرای خط انتقال آب از سد تازه کند آب دائمی و مطمئن  برای این شهرستان تامین می‌شود.

نماینده شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مشکلات راه و آب در این شهرستان خواستار تسریع دستگاه‌های اجرایی در تکمیل پروژه های مشارکتی با بنیاد علوی شد.

ولی اسماعیلی اجرای سدهای معیشتی در این شهرستان را امری حیاتی برای منطقه دانست و خواستار اختصاص کمک‌های اعتباری از سوی بنیاد علوی برای اجرا شد.

وی افزود: مطالعاتی در گذشته برای اجرای سدهای معیشتی انجام گرفته که با اجرایی شدن  مشکلات زیادی را در منطقه کاهش می‌دهد.

در این جلسه مدیر عامل بنیاد علوی مشارکت در تامین اعتبار احداث مدرسه در بخش انگوت، اجرای رینگ و روشنایی دریاچه گیلارلوی گرمی، زمین چمن ورزشی، طرح آبخیزداری، اجرای زیرساخت ناحیه صنعتی ،تکمیل درمانگاه فرهنگیان، مرکز نگهداری معلولان، احداث کتابخانه  و اجرای یک مرکز جامع سلامت را بعد از مطالعه و کارشناسی در سالجاری را متعهد شد.

گرمی مغان در ۱۱۰ کیلومتری شمال اردبیل واقع است.

[ad_2]

Source link