بهترین زمان مراجعه به دکتر آنلاین داخلی چه زمانی است؟

متخصصان داخلی پس از معاینه و تشخیص بیماری، شما را به متخصص آن بیماری ارجاع می‌دهند. متخصصان داخلی می‌توانند تمامی بیماری‌‌ها را تشخیص دهند. حال ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که چه زمانی باید به متخصص داخلی مراجعه کنیم؟ با ما همراه باشید تا جواب این سوال را باهم بیابیم.

 

مناسب‌ترین زمان برای مراجعه به متخصص داخلی چه زمانی است؟

زمانی که شما نمی‌دانید بیماریتان مربوط به کدام ناحیه است، می‌توانید به دکتر متخصص مراجعه کنید. در صورتی که نتوانستید به مطب دکتر بروید بهتر است از طریق اپلیکیشن و سایت‌های معتبری که متخصص داخلی در آن‌ها بیماران را ویزیت می‌کند مراجعه کنید. در میان گرایش‌های پزشکی، متخصص داخلی بیشترین نیاز برای جامعه است.

اغلب افراد، متخصص داخلی را با پزشک عمومی اشتباه می‌گیرند اما باید بدانید که متخصصان داخلی با گذراندن آموزش‌های ویژه می‌توانند بیماری‌های مختلف را شناسایی و راه درمان آن را پیدا کنند. در صورتی که پزشک عمومی تنها یک دوره تخصص عمومی را طی می‌کند. باید بدانید که متخصص داخلی پس از گذراندن دوره‌های عمومی، باید یک دوره آموزشی خاص که مدت آن سه الی شش سال است را طی کند تا به بهترین روش بتواند بیماری‌های بزرگسالان را تشخیص و درمان نماید.

در بعضی از موارد، دکتر متخصص یک دوره را ادامه می‌دهد تا مدرک فوق تخصص خود را دریافت کند. متخصص داخلی می‌تواند در 7 رشته تخصصی (نفرولوژی، گوارش، روماتولوژی، قلب و عروق، خون و سرطان، غدد درون ریز و متابولیسم، بیماری ریه و گوارش)، فوق تخصص خود را دریافت کند.

 

بخوانید: چرا باید از خدمات دکتر آنلاین داخلی استفاده کنیم؟

 

مزایای ویزیت به صورت آنلاین چیست؟

در ادامه مزایای ویزیت به صورت آنلاین را می‌خوانیم:

– در صورتی که بیمار به صورت آنلاین ویزیت شود، به دلیل اینکه محیط منزل برای او آشناست بهبود سریع‌تر انجام می‌شود.

– ویزیت متخصص داخلی به صورت آنلاین، 80 درصد هزینه‌های بستری را کاهش می‌دهد.

– ویزیت در منزل، استرس و شلوغی مراکز درمان را ندارد.

– در صورتی که به مراکز درمان مراجعه شود ممکن است 2 الی 3 نفر همراه بیمار به این مراکز بروند که در ویزیت به صورت آنلاین این اتفاق نمی‌افتد و هزینه‌ها بسیار کاهش می‌یابد.

– مراجعه پزشک به بستر بیمار، حس خوبی در بیمار ایجاد می‌کند؛ مخصوصا بیمارانی که مسن هستند.

بهترین زمان مراجعه به دکتر آنلاین داخلی چه زمانی است؟

هزینه ویزیت متخصص داخلی در منزل چقدر است؟

باید دقت داشته باشید در صورتی که به مراکز درمانی و کلینیک مراجعه کنید، هزینه‌های شما تنها به ویزیت بیمار مربوط نمی‌شود. بیمار، همراه بیمار و هزینه رفت و برگشت خود از منزل تا مراکز درمان بسیار زیاد است و حدودا 2 ساعت زمان می‌برد. ممکن است مشکلاتی از قبیل ترافیک، تصادف، آلودگی هوا و سختی رفت و آمد هزینه‌های زیادی برای شما داشته باشد. در صورتی که اگر ویزیت در منزل انجام شود، تنها فقط هزینه ویزیت را پرداخت خواهید کرد و خطرات جانبی شما را تهدید نمی‌کنند.

 

در زمان تماس با متخصص داخلی آنلاین باید چه اطلاعاتی را بدهیم؟

در صورتی که می‌خواهید با متخصص داخلی به صورت تلفنی صحبت کنید، باید اطلاعات زیر را به او دهید تا کمک لازم به شما شود:

– نام و سن بیمار

– سابقه بیماری

– داروهایی مصرف می‌کند

– علائم بیماری (تب، سرفه، درد و…)

– اگر درد دارید در کدام ناحیه و به چه صورت است؟

 

امیدواریم که همواره سالم و سلامت باشید و نیازی به مراجعه پزشک نداشته باشید. در صورتی که بیماری شدید و حالتان وخیم نبود می‌توانید به دکتر آنلاین مراجعه کنید.