بهزیستی آستارا به ۸۰ معلول لوازم توانبخشی داد

[ad_1]

فریبرز خورشیدی روز پنجشنبه در اداره بهزیستی آستارا اظهار کرد: تجهیزات توانبخشی شامل سمعک، ویلچر، عصا و وسایل بهداشتی بود و در روزهای گذشته توزیع شد.

وی بیان کرد: سازمان مردم نهاد پویندگان آرمان شهر برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا روز گذشته ۳۰۰ ماسک را به این اداره داد و در روزهای آینده به مددجویان تحت پوشش توزیع خواهد شد.

رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: رویکرد اداره بهزیستی، توانمندسازی معلولان است و با حمایت دولت و بر مبنای برنامه ششم توسعه، یارانه معلولانی که در منزل نگهداری می شوند، سالانه ۲۰ درصد افزایش می یابد.

وی افزود: در مرکز نگهداری معلولان آستارا به عنوان تنها مرکز نگهداری معلولان جسمی بالای ۱۵ سال غرب گیلان، ۲۳ معلول نگهداری و ماهانه ۹۰ میلیون ریال یارانه هزینه های جاری به آن مرکز پرداخت می شود.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان “سارس” می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۹۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۷۰۰ خانوار این شهرستان از خدمات بهزیستی بهره مند هستند.

[ad_2]

Source link