بیشتر شهرهای لرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، محمود ثمینی روز پنجشنبه در همایش آغاز به کار مرکز همیاری آموزش، اشتغال و درمان بیماران صعبت العلاج ایران در بروجرد اظهار داشت: در این مرحله نیازمند همکاری مردم هستیم و چنانچه پیک بیماری به یکباره بالا برود امکانات برای پاسخگویی به نیازهای دارویی و تجهیزات لازم در درمان بیماران وجود ندارد.

ثمینی افزود: از مردم استان تقاضا  داریم که با همکاری در شرکت نکردن در اجتماعات غیرضروری، رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی روند رسیدن به پیک بیماری را کند کنن .

معاون استاندار لرستان با اشاره به فرهنگ مردم لرستان در خصوص شرکت در مراسم هایی همچون ختم و عروسی گفت: صاحبان عزا باید از گرفتن هرگونه تجمع و مراسمی با حضور جمعیت زیاد خودداری کنند و در مورد مراسم های عروسی نیز با تعداد کم و رعایت نکات بهداشتی برگزار شود تا بتوان در این مرحله سلامت جامعه را تامین کرد.

وی با اشاره به شرایطی که بیماران خاص دارند و مشکلاتی که با آن مواجه هستند گفت: هزینه های درمانی بیماران خاص بسیار بالاست که باید نمایندگان در این زمینه لایحه های حمایتی را پیگیری کنند تا حمایت از این بیماران در مسیری قانونمند دنبال شود علاوه بر این دولت و خیرین حوزه سلامت نیز می توانند ظرفیت خوبی باشند تا بتوان بخشی از مشکلات بیماران خاص را رفع کرد.

ثمینی با تاکید بر توانمندی بانوان اظهار داشت: بانوان باید مورد حمایت و آموزش های لازم در خصوص تغییر سبک زندگی قرار گیرند تا بتوانند توانایی های خود در عرصه های مختلف و از جمله از نظر اقتصادی به منصه ظهور برسانند.

وی گفت: در بسیار از مناطق دورافتاده  و روستایی با تکیه بر تولیدات محلی زنان توانسته اند به خودباوری و توان اقتصادی قابل قبولی برسند که این روند را با آموزش و ارتقای اگاهی آنان می توان بیشتر کرد.

ثمینی گفت : هر گونه هزینه ای که در حوزه پیشگیری انجام می شود نوعی سرمایه گذاری است که در تمام زمینه ها اعم از آموزش و توانمندی بانوان و مهارت های لازم در تغییر سبک زندگی می تواند نتیجه مطلوب بدنبال داشته باشد.

[ad_2]

Source link