بیش از سه هزار بسته معیشتی بین نیازمندان سروآبادی توزیع شد

[ad_1]

سرهنگ جعفر غفاریان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تسلیت فرا رسیدن سی و یکمین سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا، توزیع بسته‌های معیشتی و اقلام بهداشتی درمانی در بین نیازمندان واقعی و خانوارهای بی بضاعت در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با کمک نهادهای حمایتی شهرستان سروآباد و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی سه هزار و ۲۰۰ خانوار آسیب پذیر و نیازمند واقعی در سطح شهرستان شناسایی شدند و در این راستا به تمام این خانوارها کمک شد.

فرمانده سپاه سروآباد یادآور شد: در مرحله اول ۹۵۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان و خانوارهای آسیب پذیر از ویروس کرونا توزیع شد و در مرحله دوم و سوم نیز ۲ هزار و ۲۵۰ بسته دیگر در بین سایر خانوارهای شناسایی شده، توزیع گردید.

وی افزود: بسته‌های معیشتی شامل ۲ کیلوگرم گوشت قرمز، یک عدد مرغ، برنج، روغن مایع، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و خرما به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان بود که در مجموع ۹۶۰ میلیون تومان ارزش کل بسته‌های معیشتی توزیع شده در این شهرستان است.

سرهنگ غفاریان تاکید کرد: کارکنان و پرسنل سپاه نیز در قالب انجمن خیرین که سال گذشته در بین خود تشکیل دادند نیز تعداد ۲۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال را تهیه و در بین نیازمندان توزیع کردند.

وی گفت:‌ سپاه همچنین طی چندین مرحله اقدام به ضدعفونی و گندزدایی معابر و خیابان‌های شهر سروآباد و شهر هورامان کرد و اقلام بهداشتی نظیر مواد ضدعفونی، ماسک و دستکش را در بین اهالی روستاهای شهرستان نیز توزیع کرد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ظهر پنجشنبه ۱۵ خرداد در مجموع ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۷۱ نفر رسید.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

[ad_2]

Source link