بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز زنجانی برای دریافت کتب درسی ثبت نام کردند

[ad_1]

حسین حسنلو  روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای توسعه دولت الکترونیک و به منظور تسهیل دسترسی دانش آموزان به کتاب‌های درسی، نظارت نظام‌مند بر فرآیند توزیع مواد آموزشی، ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده در همه دوره‌های عادی، استعداد درخشان و دانش آموزان با نیازهای ویژه از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com به ۲ شیوه فردی و گروهی و از ۲۴ فروردین آغاز شده تا ۱۶ شهریور سال جاری ادامه دارد.

وی اضافه کرد: مخاطبان می‌توانند از طریق یکی از ۲ شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند که در شیوه فردی والدین دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره‌ای دانش آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه بسته آموزشی مورد نیاز خود را سفارش دهند.

این مسؤول ادامه داد: در شیوه گروهی مدیران مدارس از طریق سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب‌های درسی سامانه مذکور مراجعه کرده  و به صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام می‌کنند.

وی اظهار داشت: بر اساس برنامه اعلام شده والدین یا مدیران مدارسِ دانش آموزان پایه آمادگی تکمیلی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و پیش‌حرفه‌ای استثنایی، دانش‌آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی‌وحرفه‌ای وکاردانش) و فراگیران پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه‌ای استثنایی، می‌توانند تا ۲۳ خردادسال جاری اقدام به ثبت‌نام و سفارش کتاب‌های درسی کنند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: ثبت‌نام و سفارش بسته آموزشی دانش آموزان پایه آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه اول دوره ابتدایی(عادی و استثنایی)، پایه هفتم متوسطه اول عادی، پیش‌حرفه‌ای استثنایی و دانش‌آموزان پایه دهم دوره دوم متوسطه و حرفه‌ای استثنایی از تاریخ  هشتم تیر پس از ثبت نام در مدرسه محل تحصیل انجام خواهد گرفت.

به گفته وی، معلمان، دبیران و هنرآموزان نیز می‎توانند از تاریخ ۲۵ شهریور امسال نسبت به ثبت سفارش کتاب‌های درسی مربوطه اقدام کنند.

حسنلو خاطرنشان کرد: تا کنون روند ثبت نام دانش آموزان زنجانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته برای خرید کتب درسی رضایت بخش بوده که در این ارتباط برای کاهش مشکلات همکاری لازم انجام شده است.

هم اکنون حدود ۲۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.

[ad_2]

Source link