بیماران کرونایی که در ایتالیا ، تنها و بی کس در خانه می میرند

[ad_1]

به گزارش رویترز، “سیلویا برتولتی” یکی از شهروندان ایتالیا است که بعد از ۱۱ روز مکالمه تلفنی سرانجام توانست، پزشکی را ترغیب کند تا به پدر ۷۸ ساله‌اش که گرفتار تب و نفس تنگی شده بود ، سر بزند.  

اما هنگامی که پزشک به خانه وی در نزدیکی استان برگامو در مرکز شیوع ویروس کرونا در شمال ایتالیا رفت، دیگر خیلی دیر شده بود.  

زمان مرگ آلساندرو برتولتی پدر سیلویا ۱۰ دقیقه قبل از رسیدن آمبولانس اعلام شد و تنها دارویی که برای وی از طریق تلفن تجویز شده بود یک مسکن خفیف و آنتی بیوتیک بود.  

سیلویا ۴۸ ساله گفت: پدر من تنها در خانه و بدون کمک درگذشت، ما به سادگی رها شدیم. هیچ کس سزاوار چنین پایانی نیست.  

مصاحبه با خانواده‌ها، پزشکان و پرستاران منطقه لمباردی در ایتالیا نشان می‌دهد که تجربه برتولتی غیر عادی نیست زیرا افرادی در خانه به علت عدم رسیدگی و مشاوره ناکافی تلفنی جان خود را از دست می‌دهند.  

تنها در استان برگامو براساس یک مطالعه جدید در مورد سوابق مرگ و میر، آمار واقعی تلفات ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌تواند دو برابر آمار رسمی باشد که تنها تلفات بیمارستان‌ها را پوشش می‌دهد.  

با توجه به تلاش جهانی برای نجات زندگی مردم از طریق تامین دستگاه‌های تنفس مصنوعی در بیمارستان‌ها، برخی از پزشکان می‌گویند عدم مراقبت‌های بهداشتی اولیه به همان‌اندازه پرهزینه است زیرا پزشکان نمی‌توانند یا نمی‌خواهند که بیماران را در خانه ملاقات کنند.  

ریکاردو موندا که به بیماران در نزدیکی برگامو خدمات پزشکی ارایه می دهد، می‌گوید: آنچه منجر به این وضعیت شده این است که بسیاری از پزشکان خانواده به مدت چند هفته به بیماران خود مراجعه نکرده‌اند.  

موندا می‌افزاید: و من نمی‌توانم آن‌ها را سرزنش کنم، زیرا آنان خود را نجات دادند.  

وی در ادامه گفت: در صورت دریافت کمک‌های فوری پزشکی در خانه بسیاری از مرگ‌ها قابل پیشگیری است، اما پزشکان به علت نبود ماسک و لباس کافی برای محافظت از عفونت از انجام ویزیت ممانعت می‌ کنند مگر اینکه کاملاً ضروری باشد.  

به گفته موندا، پزشکان در خانه مردم را معالجه می‌کنند اما اگر این درمان مؤثر نباشد، اگر پزشک معالج وجود نداشته باشد که داروها را بررسی و تغییر دهد، بیمار جان خود را از دست می‌دهد.  

کارمندان بیمارستان در ایتالیا به ماسک‌ سترسی دارنددر حالی که  برخی از پزشکان خانواده می‌گویند که به دلیل نداشتن ماسک و لباس محافظتی نگران  مراجعه به بیماران هستند.  

سخنگوی آژانس بهداشتی (ATS) وابسته به دولت در استان برگامو در شمال ایتالیا می‌گوید: مقامات منطقه لومباردی که از نظر خدمات بهداشتی شهرت دارد به پزشکان خانواده گفتند؛ برای کاهش سرایت و هدر رفتن تجهیزات محافظ تا حد ممکن با بیماران از طریق تلفن تماس داشته باشند و معایته حضوری در خانه را محدود کنند.  

وی گفت که ۱۴۲ پزشک در منطقه برگامو یا خود بیمار و یا در قرنطینه بودند اما همه آن‌ها جایگزین شده‌اند.  

هم اکنون مقامات ایتالیا در تلاشند تا مراقبت‌های اولیه را در راستای توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی تقویت کنند و می‌گویند: ارائه خدمات بهداشتی اولیه باید علاوه بر مراقبت‌های ویژه در اولویت دولت‌ها باشد.  

در استان برگامو ۶ تیم ویژه پزشکی از ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) شروع به کار کرد که پزشکان مجهز به ملاقات بیماران در خانه هستند. در نزدیکی شهر میلان که در نیمه دوم ماه مارس (اسفند- فروردین) مرگ و میر در خانه و مراکز سالمندان بیش از دو برابر شده بود، واحدهای مشابه در ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) شروع به کار کردند.  

آمار مرگ ومیر پنهانی 

براساس آمار رسمی ایتالیا ، تعداد جان باختگان ناشی از بیماری کرونا در روز شنبه  ۱۵ هزار و ۳۶۲ نفر اعلام شد ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این آمار واقعی نیست زیرا بسیاری از مردم در خانه جان خود را از دست داده‌اند.  

براساس مطالعه صورت گرفته توسط روزنامه محلی لکو و یک مرکز مشاور تحقیقاتی از طریق داده‌های ارائه شده توسط شهرداری‌های محلی، تخمین زده می‌شود که پنج هزار و ۴۰۰ نفر در استان برگامو (شش برابر بیشتر از یک سال گذشته) در ماه مارس جان باختند.  

از این تعداد گفته می‌شود که تا کنون چهار هزار و ۵۰۰ نفر بیش از دو برابر آمار رسمی به علت ویروس کرونا جان باخته‌اند. همچنین با استناد به مدارکی که پزشکان ارائه می‌دهند ۶۰۰ نفر نیز در خانه‌های سالمندان جان خود را از دست دادند.  

آژانس بهداشتی (ATS) وابسته به دولت ایتالیا به درخواستی برای اظهار نظر درباره یافته‌های این مطالعه پاسخ نداد.  

پیترو زوچلی مدیر مرکز تشییع جنازه زوچلی که به چندین دهکده در دره سریانا در اطراف برگامو خدمت می‌کند، گفت: طی دو هفته گذشته بیش از ۵۰ درصد از کار وی جمع آوری اجساد از خانه‌های مردم بوده است.  

پیش از این، بیشتر کشته شدگان در بیمارستان‌ها یا خانه‌های سالمندان بودند.  

موندا پزشک شاغل در شهرهای سلوینو و نمبرو گفت که وی از اواخر فوریه (بهمن- اسفند) به بیماران مراجعه کرده و در صورت نیاز آنتی بیوتیک و اکسیژن درمانی را تجویز می‌کند.  

وی گفت: اگرچه آنتی بیوتیک درمانی برای ویروس نیست اما می‌تواند برخی از عوارض ناتوان کننده را درمان کند و به بیماران در بهبودی بدون بستری در بیمارستان کمک کند.  

موندا برای محافظت از خود ماسک صورت را به ارزش ۶۰۰ یورو خریداری کرد که او هر شب در خانه با بخار استریل می‌کند.  

در ایتالیا بیش از ۱۱ هزار خدمه بهداشتی با ویروس کرونا تماس داشته‌اند و ۸۰ نفر نیز فوت کرده‌اند که بسیاری از آن‌ها پزشکان خانواده بودند.  

صبور باش

مصیبت خانواده برتولتی نشان می‌دهد که مراقبت‌های اولیه که به عنوان اولین خط دفاع سیستم بهداشتی شناخته می‌شود در برخی مواقع  می‌تواند در مقابله با ویروس کرونا موثر باشد.  

گزارش هانشان می دهد برخی از کشور های اروپایی و ایالات متحده ، پزشکان تشویق می‌شوند هر زمان ممکن به جای معاینه حضوری مشاوره تلفنی برای بیماران انجام دهند.  

سیلویا برتولتی به پزشک خانواده خود در بیمارستان می‌گوید که وی بارها و بارها با پزشک محلی تماس گرفته تا به پدرش یک مسکن مبتنی بر پاراستامول بدهد که برای کاهش تب استفاده می‌شود.  

به دنبال بدتر شدن وضعیت سلامت پدر سیلویا دوباره به پزشک محلی تماس می‌گیرد و وی در پاسخ می‌گوید که من مجبور نیستم که به خانه بروم، صبور باشید.  

پزشک معالج پدر برتولتی در زمان تماس خبرگزاری رویترز در پاسخ به عملکرد خود با چشمانی اشک آلود گفت: پزشکان باید انتخاب‌های وحشتناکی را انجام دهند.  

وی گفت:  او روزانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ تماس تلفنی داشته است.  

وی افزود: من مجبور شدم انتخاب کنم، نمی‌توانستم به همه کسانی که سرفه و تب دارند، سر بزنم و  فقط می‌توانم به بیمارانی که شرایط بدتری دارند، سرکشی کنم.  

انجمن پزشکان خانواده در استان برگامو تخمین می‌زند که ۷۰ هزار نفر در این منطقه ممکن است مبتلا شده باشند.  

جورجیو گوری شهردار برگامو گفت: به رغم تلاش‌ شبانه روزی امکان پذیر نیست همه را به بیمارستان برسانیم و بعضی اوقات خانواده‌ها از ترس ناشی از آلودگی بیمارستان  تمایل دارند که آنان را در خانه نگه دارند.  

جیووانا گارگونیونی شهردار بورگتو لودیگیانو در ۲۷ مارس (هشتم فروردین) به نمایندگی از جمعی از شهرداران محلی در نامه‌ای به مقامات بهداشت منطقه‌ای نوشت: ما شهروندانی داریم که در خانه بیمار هستند و احساس می کنند که به حال خود رها شدند.  

حتی در میلان شهر اصلی استان لومباردی ،پزشکان می‌گویند که وعده‌های مقامات منطقه برای تهیه وسایل محافظتی مانند ماسک هنوز برای برخی تحقق نیافته است.  

روبرتو اسکارانو جراح و پزشک خانواده در شهر میلان گفت: ما بدون حمایت کار می‌کنیم.  

در همین حال ویروس در خانه‌ شهروندان ایتالیایی در حال گسترش است، تمام خانواده‌ها مبتلا می‌شوند و هیچ کس از آن‌ها مراقبت نمی‌کند.  

پزشکان می‌گویند که آمبولانس‌هایی که قبلاً طی چند دقیقه در یک تماس با خدمات اورژانس به آنجا می‌رسیدند حالا ساعت‌ها طول می‌کشد. علاوه براین کپسول‌های اکسیژن بسیار کم است و پاسخگوی نیاز نیست.   

مورا زوچلی یک پرستار شرکت خصوصی ایتنرسیدر منطقه برگامو  که در خانه ها به مردم کمک‌های پزشکی ارائه می‌دهد، گفت: ما به دیدن مرگ افراد عادت داریم. اکنون شما مثل زمان جنگ به خانه افرادی می‌روید که  ۴۸ تا۷۲ ساعت پیش در آنجا درگذشته‌اند.  

[ad_2]

Source link