تازه‌ترین عناوین و مطالب رسانه‌های البرز

[ad_1]

روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر و عکس شماره ۱۶۶۰ خود را به اظهارات رهبر معظم انقلاب اختصاص داد و نوشت: علاج قطعی تحریم تکیه بر توان داخلی.

املاک قولنامه‌ای کرج در انتظار رسمی شدن، وضعیت مصدومان حادثه اتوبوس در البرز رضایتبخش است، بیش از ۱۶ هزار تن مجموع جان‌باخته کرونا در کشور، ضرورت وضعیت پروتکل‌های بهداشتی ویژه محرم به دور از سیاسی بازی، تبعات برداشت از صندوق توسعه را به دولت هشدار داده بودیم، برگزاری کنکور در جلسه یکشنبه مجلس تعیین تکلیف نهایی می‌شود و حافظه قوی؛ مهارت ناب مدیران عصر دیجیتال از دیگر تیترها مهم این روزنامه است.

سرمقاله این روزنامه نیز با عنوان پیکرتراشی سفره خانوار در دور تکرار به موضوع کرونا و وضعیت اقتصادی پرداخت.

روزنانه سپهر ایرانیان هم مهمترین عکس و تیتر شماره ۸۲۳ خود را به اظهارات رهبر معظم انقلاب قرار داد و نوشت: راه رفع تحریم‌ها عقب‌نشینی نیست.

۲ برابر شدن موارد کووید ۱۹ طی شش هفته گذشته در جهان، طرح مالیات بر خانه‌های خالی اصلاح و نهایی شد، “روحانی: عید قربان مظهری از وحدت مسلمانان جهان”، هشدار پلیس به فعالیت تصمیم سینماها در روزهای اوج کرونا، نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه را حفظ می‌کنیم و جزئیات وام ودیعه مسکن باز هم تغییر کرد از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

روزنامه دنیای هوادار در مهمترین تیتر شماره ۵۳۵ خود نوشت:چوب حراج به اخلاق در فوتبال؛ آقای سلطانی‌فر آسوده بخواب!

محله حصارک بالا، پر از شور زندگی، عزمی برای بهبود اوضاع ورزش وجود دارد؟ راهکارهای اساسی اجرای بازاریابی چریکی و محمود بوی فتنه می‌دهد از دیگر تیترهای مهم این روزنامه است.

روزنامه پیام سپییدار در مهمترین تیتر شماره ۱۴۷۴ خود نوشت: تالاب صالحیه منطقه شکار ممنوع شد.

خرید لباس فرم مدرسه الزامی نیست، لواسان‌های متعددی در کشور داریم، محدودیت‌های گردشگری طالقان رفع می‌شود، حق مردم البرز است مالیاتشان برای خودشان خرج شود، باید اظهارات رئیس دستگاه قضا در خصوص ساخت و ساز غیرمجاز نصب‌العین باشد، تغییری در جایگاه شهردار کیلان تا طی مراحل قانونی صورت نمی‌گیرد و مشکلات مسکن مهر شهریار قابل حل است از دیگر تیترهای صفحه نخست این روزنامه است.

در بخش اخبار برگزیده این روزنامه نیز به مردم مناطق محروم کرج نباید با قطع‌های مکرر آب مواجه باشند، قیمت مسکن از ابتدای کرونا تاکنون ۵۰ درصد گرانتر شده است، دادگستری حضور شهرداری تهران در حریم اسلامشهر را غیرقانونی اعلام کرد و ورامین به عنوان شهر شیشه و آبگینه ثبت ملی می‌شود اشاره شد.

دوهفته نامه ایران روشن در شماره ۱۳ خود در بخشی از یادداشتی به قلم علی‌رضا ریحانی با عنوان مدیریت بومی یا غیربومی، مساله این نیست! نوشت: خلاصه، این شرح و توضیح مفصل، علاوه بر طرح موضوع، بیشتر از آن جهت مطرح شد که شاید موجب تجدید نظر آنهایی شود که همواره بر بومی گرایی و بکارگیری مدیران بومی به عنوان یک اصل تاکید کرده و گاه آن را در صدر ویژگی ها و شاخص های یک مدیر قرار می دهند، درحالی که واضح است بومی گزینی علاوه بر مزیت، معایبی هم می تواند داشته باشد.

بنابراین، قبل از ملاک و شاخص قرار دادن و افتخار به اینکه همه مدیران یک مجموعه اعم از اجرایی یا قضایی بومی هستند، آنچه باید مورد توجه و معیار قرار گیرد، عملکرد و خروجی آن مجموعه صرفنظر از اینکه مدیرانش بومی هستند یا غیربومی، براین اساس آیا لیاقت و شایستگی ملاک و معیار بهتری برای برگزیدن و گماردن افراد در مدیریت های مختلف بخصوص در ایران کوچک نیست؟

خبرگزاری ایسنا به نقل از معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی نوشت: البرز همچنان در وضعیت قرمز و آمار بستری جوانان و نوجوانان مبتلا به کرونا در البرز نگران کننده است.

کیومرث پوررستمی گفت: مردم حتماً باید در زمان خروج از منزل به اصل رعایت فاصله اجتماعی توجه داشته باشند و در تجمعات بیشتر از پنج نفر حضور پیدا نکنند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: متاسفانه البرز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و تعداد بیماران قطعی و بستری شده در مراکز درمانی استان در مقایسه با موج اول به مراتب بیشتر شده است.

وی ادامه داد: در موج اول اغلب کسانی که با کرونا درگیر می‌شدند افراد مسن و دارای بیماری زمنیه‌ای بودند ولی حالا بسیاری از تخت‌های بیمارستانی توسط بیماران جوان و نوجوان اشغال شده که این جای نگرانی دارد.

وی توضیح داد: از شهروندان درخواست می‌شود برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان هم که شده اهمیت استفاده از ماسک در فضاهای عمومی را جدی بگیرند چون هیچ راهی به جز این قابلیت پیشگیری موثر از شیوع این ویروس را ندارد.

وی افزود: در شرایط فعلی تنها مکانی که نیاز به استفاده از ماسک ندارد منزل است آن هم در صورتی که در خانه فرد مشکوک یا مبتلا به کرونا نداشته باشیم.

این مسئول اضافه کرد: مردم حتماً باید در زمان خروج از منزل به اصل رعایت فاصله اجتماعی توجه داشته باشند و در تجمعات بیشتر از پنج نفر حضور پیدا نکنند.

وی با اشاره به گلایه شهروندان در خصوص کمبود ماسک تصریح کرد: تامین ماسک برای کادر بهداشت و درمان به واسطه اینکه مستقیما در محیط آلوده رفت و آمد دارند و مدام با بیماران کرونایی در ارتباط هستند در اولویت است.

پوررستمی تاکید کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی به واسطه وطیفه خود در زمینه تامین دارو و خدمات رسانی به بیماران فشار سنگینی را متحمل است به همین دلیل از ادارات دولتی درخواست می شود برای دریافت ماسک مورد نیاز خود با این دانشکاه مکاتبه نداشته باشند چون این کار به عهده سازمان صمت استان گذاشته شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در حال بررسی کیفیت نوعی پارچه چند بار مصرف هستیم تا با معرفی آن مردم بتوانند نسبت به خریداری آن اقدام و در منزل ماسک مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این ظرفیت تولید ماسک در استان نیز به زودی افزایش می‌یابد و با توزیع آن در داروخانه‌ها شاهد شکستن انحصار آن خواهیم بود.  

خبرگزاری تنسنیم نیز به نقل از شهردار کرج نوشت: حل بسیاری از مشکلات فضای سبز کرج با اجرای پروژه‌های عمرانی امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های مختلف جهت ایجاد و کمک به رفع چالش‌های فضای سبز در کرج، گفت: بسیاری از مشکلات فضای سبز کرج با اجرای پروژه‌های عمرانی مرتفع می‌شود.

علی اصغر کمالی‌زاده در آیین بهره‌برداری از دومین تصفیه خانه فاضلاب کرج که پیش از ظهر امروز با حضور مسئولین شهرستانی در کرج برگزار شد، اظهارداشت: این پروژه یکی از ۲۸ طرحی بوده که در بودجه سال جاری تصویب شده است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود دیگر طرح‌ها طبق زمانبندی انجام شده به بهره‌برداری برسند، افزود: این چنین پروژه‌ها نقش موثری در کاهش هزینه‌های شهری و محیط زیستی دارد.

شهردار کرج، با اشاره به اینکه آب یک عنصر محدود در جهان است، بیان‌کرد: در شهرداری کرج تلاش می‌شود با اجرای پروژه‌های کارشناسی شده و مورد نیاز شهر در بهبود وضعیت شهری در راستای تحقق توسعه پایدار شهری کمک کنیم.

از مجموع ۲۱۹ رسانه دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۱۴۵ رسانه شامل هفت روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۹ دوهفته نامه، ۴۵ ماهنامه، هشت دوماهنامه، ۲۹ فصلنامه و پنج دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شوند. این استان دارای ۶۰ پایگاه خبری الکترونیک – برخط است و ۲ هفته نامه، پنج ماهنامه، ۶ فصلنامه و یک دوفصلنامه الکترونیک – غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

[ad_2]

Source link