تامین مطالبات کارگران مهریز خط قرمز مجموعه قضایی است

[ad_1]

مرتضی حدادزاده روز یکشنبه در کمیسیون کارگری شهرستان با اشاره به تلاش حداکثری برای حمایت از تولید افزود: قاطعانه در این خصوص ورود کرده و با رصد معضلات احتمالی و برنامه‌ریزی برای پیشگیری از ایجاد یا تشدید تنش‌های کارگری کمال همکاری با دستگاه‌های مربوطه  انجام می‌دهیم .

وی با اشاره به اینکه برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌شود، ادامه داد: قوه قضاییه از تولیدکنندگان با شفافیت و صداقت حمایت کرده و از مجموعه‌هایی که حق و حقوق کارگری را دستاویزی برای  گرفتن امتیاز از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها کنند برخورد جدی می کند.

این مسوول اظهار کرد: رفع مشکلات واحدهای صنعتی مستلزم زمان و ارائه راهکارهای قانونی است و در این خصوص اولویت این مجموعه، پاسخگویی و پرداخت مطالبات کارگران است و باید همه مسوولان در سال جهش تولید بیش از گذشته فعالیت کنند.

حدادزاده، گردش نداشتن مناسب چرخ اقتصاد و تعطیلی واحدهای صنعتی را موجب افزایش نرخ بیکاری دانست و یادآور شد: این موضوع منجر به وقوع جرایم متعدد و افزایش آسیب‌های اجتماعی می شود که نتیجه آن به صورت پرونده در مراجع قضایی مطرح می‌شود و دادگستری در راستای پیشگیری از مشکلات و احیای حقوق عامه حساسیت ویژه ای دارد.

رییس دادگستری مهریز گفت: در حقیقت در شرایط کنونی، تولیدکننده در برابر مطالبات دولت و سازمان‌های دولتی بی‌دفاع است و از این رو دستگاه قضایی بنا بر حمایت جدی از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان دارد تا کشور از این برهه جنگ اقتصادی به خوبی عبور کند.

در این جلسه بر ضرورت همراهی مسوولان در شرایط خاص کرونایی و  حمایت مادی و معنوی از واحدهای کارگری و تولیدی تاکید شد.

مرکز شهرستان مهریز با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و  در پنج شهرک صنعتی  آن افزون بر چهار هزار نیرو در واحدهای تولیدی فعالیت دارد .

مهریز شامل یک شهر و یک بخش مرکزی با پنج دهستان و ۴۶۷ آبادی است.

[ad_2]

Source link