تاکید ایران و بوسنی و هرزگوین بر گسترش مناسبات دوستانه دو کشور

[ad_1]

به گزارش ایرنا، «محمود حیدری» در تماس تلفنی با «بیسرا تورکوویچ» فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به وی، دولت و ملت بوسینی تبریک گفت و برای آنها آرزوی سلامتی و موفقیت کرد.
 

تورکوویچ نیز ضمن تبریک متقابل فرارسیدن ماه مبارک رمضان، بهترین آرزوهای نیک را تقدیم ملت ایران کرد و ضمن قدردانی از تلاش های جمهوری اسلامی و جامعه پزشکی و درمانی ایران در مبارزه با ویروس کرونا ابراز امیدواری کرد که ملت ایران هر چه زودتر بر چالش ناشی از شیوع این ویروس غلبه کند.
وی همچنین از سفیر کشورمان درخواست کرد که سلام و تبریک وی را به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و دیگر مسئولین ایرانی ابلاغ کند.
طرفین در این گفت وگوی تلفنی بر ضرورت تقویت بیش از پیش روابط دوستانه دو کشور در ابعاد مختلف و بهره برداری از تجارب یکدیگر به ویژه در مبارزه با شیوع کرونا تاکید کردند.

 روز گذشته (جمعه) سفیر کشورمان در سارایوو همچنین با ارسال پیامی به «شفیق جعفروویچ» رئیس شورای ریاست جمهوری، «حسین کاوازوویچ» رئیس العلما و ریاست جامعه اسلامی و سایر وزرای مسلمان بوسنی و هرزگوین ضمن عرض تبریک آغاز ماه مبارک رمضان برای ملت و دولت این کشور سلامت، سعادت و موفقیت آرزو کرد.

حیدری در این پیام تصریح کرده بود که با محو هرچه سریعتر ویروس کرونا در سراسر جهان از جمله در بوسنی و هرزگوین،آینده ای سرشار از ثبات و پیشرفت و صمیمیت در بوسنی و هرزگوین حاکم گردد.

[ad_2]

Source link