تاکید بر شایستگی بایدن در نخستین نشست مجمع ملی دموکرات‌ها

[ad_1]

مجمع ملی دموکرات‌ها شامگاه دوشنبه در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین به شکل مجازی برگزار شد و برخی داوطلبان مقدماتی حزب دموکرات بار دیگر سخن گفتند و تاکید کردند که بایدن-هریس می‌توانند ترامپ را در انتخابات ۱۳ آبان ماه امسال شکست دهند.

آنها دلایل ورود به عرصه رقابت را تشریح کردند و اینکه چرا معتقدند بایدن مردم کشور را گرد هم خواهد آورد، آمریکا را از بحران و هرج و مرج خارج می‌کند.

میشل اوباما همسر باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا، برنی سندرز رقیب اصلی بایدن در دور مقدماتی و سناتور ورمونت، جان کاسیک فرماندار جمهوریخواه پیشین اوهایو ، اندرو کومو فرماندار نیویورک، امی کلوباچر سناتور دموکرات و داوطلب رقابت مقدماتی ریاست جمهوری، مهم‌ترین سخنرانان این نشست مجازی بودند.

کاسیک که یک محافظه‌کار میانه رو است، در سال ۲۰۱۶ هم به دونالد ترامپ رای نداد و امشب هم بار دیگر تاکید کرد از نحوه ریاست جمهوری دونالد ترامپ و مسیری که حزب جمهوریخواه را به سوی راست گرایی کشانده، ناراضی‌اند.

از نکات جالب توجه این نشست این بود که دموکرات‌ها از سخنرانان این نشست قدردانی می‌کردند و طرفداران ترامپ هم سعی داشتند در فضای مجازی همچون توئیتر به اظهارات آنها پاسخ دهند.

از جمله افرادی که در این مناظره مجازی شرکت کرد، کایلی مک‌انانی سخنگوی کاخ سفید بود که گفت مجمع ملی دموکرات فقط «دستور العمل همه‌گیری» بایدن را جار زدند.

وی افزود: من آنچه دستورالعمل نامیده می‌شود را از اول تا آخر خواندم. برنامه این بود –> اتکا به سازمان جهانی بهداشت چین.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت فاسد ده‌ها بار ذکر کرد. به وضوح، چین مشکل بود نه پاسخ!

فرماندار میشیگان هم در سخنانی کوتاه گفت: من همانی هستم که ترامپ همواره او را به نام زن میشیگانی خطاب می‌کند.

با شروع شدن اظهارات کاسیک، صفحه طرفداران ترامپ ویدئویی را از او منتشر کردند که در سال ۲۰۱۲، گفته بود بایدن می‌گوید در گلف مهارت دارد، من با او بازی کردم، درست نیست همچون چیزهای دیگری که او می‌گوید.

اما فرماندار پیشین اوهایو در اظهارات امشب خود گفت که می‌دانم جو بایدن با تجربه‌اش، خردورزی و نجابتش می‌تواند ما را برای یافتن روش بهتری گرد هم ‌آورد.

کاسیک تاکید کرد جو مردی برای همه زمان‌ها است، زمانی که می‌گوید کلاه‌های حزبی خود را بردارید و کشور را برای خودمان و البته برای کودکانمان قرار دهیم.

برنی سندرز به نمایندگی از دموکرات‌های ترقی‌خواه بر حمایت از بایدن تاکید کرد و گفت ملت بزرگ ما در یک زمان بی‌سابقه به سر می‌برند. ما با یک بحران سلامت عمومی از ۱۰۰ سال گذشته و یک سقوط اقتصادی از زمان  رکود بزرگ مواجه هستیم، ما در حال مبارزه با یک نژادپرستی سیستمی و تهدیدهای بی شمار سیاره ما ناشی از تغییرات آب و هوایی هستیم.

وی ادامه داد: در بحبوحه همه اینها، ما یک رئیس جمهوری داریم که نه تنها قادر به توجه به این بحران‌ها نیست، بلکه ما را در مسیر کاهش اقتدارمان حرکت داد. این انتخابات، در تاریخ مدرن این کشور، بیشترین اهمیت را دارد.

سناتور دموکرات اضافه کرد: 

در پاسخ به بحران بی سابقه ای که با آن مواجه هستیم، ما به یک پاسخ بی سابقه نیاز داریم. یک جنبشی که پیش از این نبوده است، مردم باید برای دموکراسی و نجابت ما و مقابله با فریبکاری اولیگارشی و ریاکاری به شیوه ای درست به پا خیزند. ما به جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری آینده نیاز داریم.

                              

میشل اوباما هم در اظهاراتی گفت می دانید که من از سیاست متنفرم اما می‌دانید که مردم این کشور برای من اهمیت دارند.

وی افزود: همه می‌دانید که چقدر به کودکان مان اهمیت می‌دهم. اگر فکر می‌کنید چیزها بدتر از این نمی‌شود، باور کنید که می‌توانند بشوند و خواهند شد اگر ما در این انتخابات تغییری ایجاد نکنیم.

همسر رئیس جمهوری سابق آمریکا ادامه داد: اگر امیدوارید که به این هرج و مرج پایان داده شود، ما باید به جو بایدن رای دهیم مانند آنچه که زندگی ما به آن وابسته است.

مجمع ملی دموکرات‌ها که به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می شود از ۲۷ تا ۳۰ مرداد در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link