تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت با ۶۰ عدد کپسول اکسیژن

[ad_1]

روژان قادری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای پشتیبانی اکسیژن درمانی از بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان سردشت، این تعداد کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان به بیمارستان این شهرستان تحویل شد.

وی اضافه کرد: این اقدام با توجه به گسترش بیماری کرونا و وضعیت قرمز سردشت و به تبع آن افزایش موارد بستری در بیمارستان این شهرستان صورت گرفت.

وی بیان کرد: در صورت به وجود آمدن مشکلات فنی برای دستگاه اکسیژن‌ساز این بیمارستان، این کپسول‌ها با قابلیت استفاده به مدت ۷۲ ساعت جهت اکسیژن درمانی به بیماران نیازمند در بخش‌های مراقبت‌های ویژه و قرنطینه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت با درخواست از شهروندان جهت پیوستن به پویش ملی «من ماسک می‌زنم» گفت: همشهریان با زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در قطع زنجیره مبتلایان به بیماری کرونا سهیم باشند.

سردشت در جنوب‌ آذربایجان‌غربی و در فاصله ۲۲۵ کیلومتری مرکز آذربایجان‌غربی قرار دارد و بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان با ۱۲۰ تخت فعال به بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت این شهرستان خدمات درمانی عرضه می‌کند.

سردشت با توجه به کثرت وجود جانبازان و مصدومان شیمیایی و آسیب‌پذیری آنها از ناحیه ریه همواره از شهرستان‌های حساس در رابطه با بیماری‌ها به شمار می‌رود. 

[ad_2]

Source link