تحقق جهش تولید در اصفهان مستلزم برنامه‌ریزی و توجه به جوانان است

[ad_1]

رامین نعیمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ایجاد تشکل‌ها و کارگروه‌های تخصصی جوانان با محوریت کسب و کار و اشتغالزایی می‌تواند در کارآفرینی و بسترسازی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد مفید باشد که این معاونت فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده است.

 وی توجه هر چه بیشتر به مقوله‌های کارآفرینی و کسب و کار برای تحقق این راهبرد در دستور کار این نهاد قرار گرفت، اعطای وام و انواع تسهیلات به کارآفرینان را لازم دانست و خاطرنشان کرد: بر همین اساس با برخی بانک‌ها رایزنی شده تا در قالب وام قرض‌الحسنه بتوانیم کمک حال جوانان و کارآفرینان باشیم.

نعیمی به سازمان‌های مردم نهاد جوانان در بخش‌های مختلف مانند فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، محیط زیست و اقتصادی اشاره و تصریح کرد: هر کدام از این تشکل‌ها با قابلیت‌های فراوانی که دارند قادرند در مسیر بهبود تولید و اشتغالزایی نقش‌آفرینی کنند و حمایت‌های لازم از آنها خواهیم داشت.

وی تخصصی‌سازی در فعالیت‌ها را لازمه پیشرفت برشمرد و گفت: بر همین مبنا ارایه آموزش‌های فنی و تخصصی برای جوانان ضروری است تا تولید به معنای واقعی کلمه دستخوش تغییر شود.

معاون فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان ابراز امیدواری کرد که همکاری نهادهای مختلف و مرتبط زمینه هرچه بیشتر اشتغال و موفقیت در کسب و کار جوانان را مهیا کند.

۳۵ درصد از جمعیت  ۸۵ میلیونی کشور را جوانان تشکیل می‌دهند و در استان اصفهان ۲۴۰ سازمان مردم نهاد با محوریت جوانان فعالیت دارد.

[ad_2]

Source link