تحقق ۳۰۰ میلیارد ریال کمک مومنانه در قزوین امکان پذیر است

[ad_1]

فهیمه لزگی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان قزوین دارای ظرفیت‌های فراوانی در حوزه صنعت و بخش خصوصی است و می‌تواند تامین منابع مالی برای رزمایش همدلی و کمک مومنانه را محقق سازد.

وی اضافه کرد: از ابتدای شروع طرح رزمایش همدلی و کمک مومنانه در استان قزوین، بخش خصوصی به خوبی پای کار آمده و به طور حتم سهم کارآفرینان و تولیدکنندگان در این میان پررنگ‌تر است.

لزگی به نقش سازمان‌های مردم نهاد و خیران نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، تشکل‌های مردم نهاد به خوبی به میدان آمده و از منابع مالی خودشان برای رفع کمبودها و کاستی‌ها هزینه کردند که این موضوع می‌تواند در رزمایش همدلی و کمک مومنانه تکرار شود.

معاون اداره کل امور اقتصادی اداره کل اقتصاد و دارایی قزوین بیشتر سرمایه‌های استان را در بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: اگرچه کارمندان دستگاه‌های دولتی از حقوق خودشان بخشی را به این طرح اختصاص دادند، اما به طور کلی میانگین حقوق‌ کارمندان در استان قزوین سه تا چهار میلیون تومان بوده و هرگز قابل مقایسه با سرمایه‌های بخش خصوصی نیست.

لزگی خاطرنشان کرد: دولت در حال حاضر به خاطر تنگناهای اقتصادی امکان تخصیص بودجه برای این طرح را ندارد و در واقع نیز برای تامین منابع مالی این طرح باید به کمک‌های بخش خصوصی تکیه کرد.

چندی پیش هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین گفته بود که استان قزوین ظرفیت دارد بیشتر از ۳۰۰ میلیارد ریال در طرح رزمایش همدلی و کمک مومنانه کمک کند.

[ad_2]

Source link