تحول ورزش دیلم بوشهر – ایرنا

[ad_1]

محمدامین لیراوی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  دولت‌های یازدهم ودوازدهم دوران طلایی توسعه زیرساخت‌های ورزشی در  شهرستان دیلم بوده‌است.

وی افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید با برنامهریزی‌های مدون همه ساله بخشی از اعتبارات شهرستانی، استانی و ملی برای حوزه ورزش وجوانان اختصاص پیدا کرد.

لیراوی ادامه داد: در این مدت پروژه‌های خوابگاه ورزشکاران با اعتبار ۱۵ میلیاردریال، تعویض و نصب کفپوش سالن‌های شهرهای دیلم و شهر امام حسن با  ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، کفپوش سالن روستای عامری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، تعویض چمن مصنوعی و روشنایی مجموعه شهید بهشتی دلیم با ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تقدیم ورزشکاران این شهرستان شد.

وی گفت:  پروژه استخر شنای دیلم با  اعتبار ۹۰ میلیاردریال، سالن بانوان با هزینه مصوب ۳۰ میلیاردریال، سکوی چمن ورزشگاه شهر امام حسن  ۱۰ میلیاردریال ، احداث چمن مصنوعی شماره  ۲ دیلم ر ۴ میلیاردریال و خانه کشتی با ۲۰ میلیاردریال ا از پروژه‌های مهم  در دست احداث  در این شهرستان با پیشرفت فیزیکی مناسب است.

رئیس اداره ورزش وجوانان دیلم گفت: باوجود  شرایط اقتصادی، تحریم های ظالمانه و کمبود اعتباری دولت ، کمیته برنامه ریزی شهرستان در سال جاری به فصل ورزش وجوانان اعتبار ویژه ای اختصاص داده‌است تا دیگر کمبودهای موجود شهرستان در این حوزه برطرف و زمینه شکوفایی،بالندگی و جامعه‌ای پویا  و سالم گامی اساسی و تاثیرگذار برداشته شود.

وی بیان کرد : امیدواریم خیرین دیلم درکنار کمک به حوزه‌های آموزش و بهداشت ودرمان دراین حوزه نیز که به صورت مستقیم با جوانان و آینده آنها ارتباط دارد کمک و یاری کنند زیرا  هزینه دراین حوزه  سرمایه‌گذاری ارزشمند و موثر در جلوگیری از آسیب و ناهنجاری‌های اجتماعی است.

 لیراوی با بیان اینکه  ورزشکاران دیلمی مستعد، کوشا و افتخار آفرین در رشته‌های مختلف ورزشی درسطح ملی و استانی هستند، گفت: با اهتمام به عمل آمده در احداث زیرساخت‌های لازم ورزشی از سوی دولت‌، شهرستان افتخار میزبانی مسابقات ملی و استانی و اردوهای تیم ملی را با همکاری و تعامل ادارات داشته و دارد.

وی بیان کرد: اردوی تیم ملی قایقرانی بانوان جمهوری اسلامی به مدت ۲۴ روز درشهرهای دیلم و امام حسن با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر و فدراسیون قایقرانی، اردوی تیم ملی هندبال نوجوانان کشور به میزبانی دیلم با شرکت ۴۰ ورزشکار ،  راهیابی تیم بسکتبال نونهالان به مسابقات کشوری، راه‌اندازی سایت قایقرانی درشهر امام حسن و عضویت چند ورزشکار در رده نوجوانان و جوانان تیم ملی و انتخابی در رشته های  کشتی ،والیبال، هندبال، قهرمانی کشور در رشته‌های تکواندو، ووشو، کاراته، قهرمانی تیم روستائیان و اعزام به مسابقات کشوری شهرکرد بخشی از  فعالیت‌ها و افتخارات جامعه ورزشی این شهرستان است.

لیراوی افزود : با وجود اینکه ورزش شهرستان دیلم  روی ریل خوبی قرار گرفته و هرروز مستطیل سبز فوتبال و سالن‌ها مملو از علاقه‌مندان و ورزشکاران بود اما با شیوع بیماری کرونا تمامی فعالیت‌های ورزشی دراین شهرستان همانند سایر نقاط کشور تعطیل و لطمه‌ای بزرگ به بدنه ورزشی وارد شد.

وی یادآورشد: افزایش تعداد باشگاه‌های ورزشی فوتبال شهرستان دیلم از ۱۶ به ۴۰ باشگاه امید بخش بوده و این روند در گرایش جوانان به سمت ورزش و دوری از آسیب ها و هنجارهای اجتماعی بسیار اثرگذار است.

شهرستان دیلم با ۳۵ هزارنفر جمعیت در ۲۱۰ کیلومتری شمال استان بوشهر واقع است.

[ad_2]

Source link