تخصیص سه هزار تن کالاهای اساسی ویژه ماه مبارک رمضان در قم

[ad_1]

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم، امیر حسین پروان در گفت و گویی بیان کرد: سهمیه در نظر گرفته شده برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان در استان قم شامل ۷۸۷ تن برنج، ۷۸۷ تن شکر، ۳۹۴ تن گوشت مرغ، ۲۳۶ تن گوشت قرمز منجمد گوساله و ۷۸۷ تن روغن نباتی می‌شود که جمعا حدود سه هزار تن می‌شود.

وی با بیان اینکه حواله سهمیه‌های اختصاص داده شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ و شرکت‌های تعاونی مصرف توزیع می‌شود، افزود: از آنچه که کالاهای مذکور دارای قیمت مصوب می باشد، رونوشت حواله‌های صادر شده برای نظارت بازرسان اصناف و بازرسان صنعت ،‌معدن و تجارت فرستاده می‌شود تا بر نحوه توزیع آنها نظارت‌های لازم صورت گیرد.

پروان با اشاره به تشدید گشت‌های نظارتی در ماه مبارک رمضان، افزود: طرح نظارتی ویژه‌ای به خصوص در زمینه اقلام و کالاهای اساسی و مواد ضد عفونی کننده و شوینده برای ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه سهمیه‌ها در ماه مبارک رمضان امسال ثابت بوده و تنها سهمیه روغن نباتی افزایش یافته است، تصریح کرد: این سهمیه‌ها برای تنظیم بازار در استان و ایجاد تعادل در بازار در نظر گرفته شده‌است.

وی ادامه داد: این کالاها فقط برای مصرف خانوار است و برای مصرف اصناف و صنعت نیز به میزان کافی محصول در بازار وجود دارد.

معاون بازرگانی داخلی و توسعه تجارت سازمان صمت قم گفت: قیمت برنج هندی کیلویی هشت هزار تومان، شکر در قالب بسته بندی یک کیلو گرمی کیلویی پنج هزار و ۹۰۰ تومان و ۹۰۰ گرمی پنج هزار و ۴۰۰ تومان، مرغ کیلویی ۱۲ هزار تومان و گوشت گوساله منجمد کیلویی ۴۲ هزار تومان است.

[ad_2]

Source link