تمجید رهبری از مجلس یازدهم مسئولیت نمایندگان را چندین برابر کرد

[ad_1]

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع برگزار شد با اشاره به محورهای اصلی بیانات رهبر عزیز انقلاب در مورد مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از مجلس توقع دارند قوی و انقلابی عمل کند تا انتظارات مردم و رهبری برآورده شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت های مادی و معنوی کشور زمینه خوبی برای حرکت های جهادی خدمتگزاران به مردم را برای دولت و مجلس فراهم کرده است، افزود: اگر در ۴۰ سال گذشته به تولید و اشتغال اهمیت می دادیم امروز دچار مشکلات سنگین اقتصادی نبودیم.

خطیب جمعه دماوند تصریح کرد: تعامل مثبت بین ادارات درخصوص رفع موانع تولید و عزم جدی فرمانداری و استانداری برای حل مشکل تولیدکنندگان امیدآفرین خواهد بود.

حجت الاسلام فتاح دماوندی برخی از مشکلات اساسی کشور را مربوط به تحریم های ظالمانه دانست که با تعامل با دیگر کشورها کم می شود، خاطرنشان کرد: دشمن ما قوی است اما پیر و روبه افول شده؛ در مقابل، ما در عرصه هایی ضعیف بوده اما جوان و روبه رشد هستیم.

وی در ادامه به برنامه جامع راهبردی ایران و چین اشاره کرد و گفت: تعامل اقتصادی مفید و آگاهانه ایران با چین، روسیه و هند مقدمه شکست سلطه دلار آمریکا بر اقتصاد است.

این مقام مسئول با بیان اینکه حمله هماهنگ جبهه رسانه ای غرب و پیروان داخلی آن درباره سند همکاری ایران و چین جای سوال و ابهام است، افزود: آمریکا، اسرائیل، عربستان و امارات با همراهی سلطنت طلب‌های ضدانقلاب و منافقین و برخی اصلاح طلبان نگران همکاری ایران و چین شده اند درحالی که رابطه ایران و چین چندهزار ساله و همواره دوستانه بوده است.

امام جمعه دماوند گفت: تعامل اقتصادی ایران و چین فشار حداکثری و تحریم های ظالمانه غرب بر ایران را کم اثر خواهد کرد و البته برنامه جامع راهبردی ایران و چین باید روند قانونی تصویب در دولت و مجلس را با حساسیت ها و نظارت های لازم طی کند و در میان مردم، شایعات و دورغ های رسانه های دشمن در این مسئله را توجه نکنند.

وی همچنین به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: شورای نگهبان تضمین کننده اجرای دستور اسلام در قوانین جمهوری اسلامی است و نظریه مردم سالاری دینی با نظارت معتمدین و حقوق دانان شورای نگهبان قابل اجرا است.

[ad_2]

Source link