تمهیدات ویژه اتریش برای مقابله با کرونا

[ad_1]

به‌گزارش خبرگزاری رویترز از وین، اتریش همچنین برای مقابله با کرونا، مدارس، رستوران ها و اماکن فرهنگی را تعطیل و از تجمع ها جلوگیری کرده است که این موارد شامل خریدهای غیرضروری نیز می‌شود.

همچنین به شهروندان اتریشی گفته شده در خانه بمانند و درصورت امکان، در منزل دورکاری کنند.

تاکنون بیش از ۹ هزار نفر در اتریش به کرونا مبتلا شده که ۱۰۸ نفر از آنها جان باخته اند؛ با این حال این رقم کمتر آمار منتشر شده مبتلایان به کرونا در ایتالیا و سوئیس در همسایگی اتریش است.

کورتس گفت: از این پس، در مقابل سوپرمارکت ها ماسک توزیع می شود و مراجعان باید از آن در داخل سوپرمارکت ها استفاده کنند.

وی یادآور شد، ماسک های MNS از شاخص بالای پزشکی برخوردار نبوده و با هدف جلوگیری از انتقال ویروس به دیگران از طریق سرفه و عطسه استفاده می شود.

صدراعظم اتریش همچنین گفت، از ۲ هزار نفر در این کشور آزمایش کرونا گرفته شده است تا درک روشن تری از شمار مبتلایان به این ویروس در کشور به دست آید.

وی افزود: اتریش یکی از نخستین کشورها در اروپاست که این کار را انجام داده است. نتیجه این آزمایش تا چند روز آینده مشخص می شود.

اتریش چندی پیش اعلام کرد که به طور موقت پروازهایش به شمال ایتالیا و برخی دیگر مناطق ابتلا به ویروس در ایران و کره جنوبی را کاهش داده است. شرکت های هواپیمایی اتریش تا پنجم اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۴ آوریل) پروازهایشان به چین را نیز متوقف کرده اند.

۲۰۲۳

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *