تهیه گل بهداشتی بسته بندی ویژه آیین‌های عزاداری روز عاشورا در لرستان

[ad_1]

کریم خورشید وند روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا در راستای برگزاری مراسمات محرم متاسفانه برخی آیین سنتی استان ها از جمله آیین گِل مالی استان لرستان در نظر گرفته نشده  است.

وی افزود: براساس مصوبات ستاد کرونا و دستورات علوم پزشکی در استان آیین گِل مالی  و ساخت حوضچه های گل برگزار نمی شود در همین راستا خادمان  موکب امام خامنه ای اقدام به تهیه و توزیع  گِل آنتی باکتریال کرده اند. 

مسئول موکب امام خامنه ای خرم آباد بیان کرد: موکب امام خامنه ای با همکاری شرکت شمیم گوارا  که در زمینه تولید مواد ضد عفونی فعالیت دارد  خاک مورد نیاز در فضای کاملا بهداشتی غربالگری و اَلک شده  در دستگاه مخصوصی شسته و ضد عفوتی می شود سپس با گلابی که از بهترین گلاب کاشان  تهیه شده  خوش بو و معطر می شود. 

وی اضافه کرد: پس از مخلوط کردن گِل و گلاب گِل رقیق شده  در بطری های نیم لیتری بسته بندی و در شهرستان خرم آباد با اولویت مناطق محروم درب منازل توزیع می شود. 

خورشیدوند گفت: در مرحله اول ۱۰ هزار بطری گِل رقیق شده  تهیه شده است و از کلیه هیئت ها درخواست داریم چنانچه می خواهند از این گِل ها استفاده کنند، با پرداخت کمک هزینه تهیه بطری این گِل آماده شده را در محلات  خود توزیع کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برای تولید گِل نیاز به نیروی انسانی داریم   از هیئت های خرم آباد  که قصد تهیه  و توزیع گل رقیق شده دارن انتظار داریم  نیروی انسانی جهت کمک در اختیار ما قرار بدهند. 

مسئول موکب امام خامنه ای خرم آباد خاطر نشان کرد: جهت خرید بطری و برچسب علاوه بر اینکه از دستگاههای فرهنگی استان با توجه به وسعت شهر خرم آباد و حجم بالای تهیه گِل رقیق شده انتظار داریم پای کار بیایند  و همچنین خیرینی که در سال های گذشته نذر گلاب خوضچه های گل داشته اند در خواست میکنیم نذورات گلاب خود را در اختیار موکب امام خامنه ای قرار بدهند.

[ad_2]

Source link