توزیع بیش از ۱۵ هزار ماسک نذری و برگزاری عزاداری بی‌سرپناهان تهران

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، بیش از ۱۵ هزار ماسک برای مقابله با بیماری کرونا در ادامه پویش «اهدای ماسک» همزمان با عاشورا و با تلاش جمعی از داوطلبان سمن‌های شهر تهران، بین خانواده‌های کم‌درآمد در چهار محله پایتخت توزیع شد.

این پویش امروز با حضور بیش از ۵۰ داوطلب سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران و با حضور «حجت نظری» عضو شورای اسلامی و رئیس ستاد سمن‌های شهر تهران و «محمدجواد حق‌شناس»، «ناهید خداکرمی» و «شهربانو امانی» از اعضای دیگر شورای اسلامی شهر و «سیدمالک حسینی» سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران آغاز بکار کرد.

 گروه‌های داوطلب سازمان‌های مردم‌نهاد در چهار محله دره فرحزاد، کوره‌های آجرپزی دولتخواه و روستاهای شهر ری، ماسک‌های بهداشتی را بین خانواده‌های شناسایی شده و کم‌برخوردار توزیع کردند.

 همچنین اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز با حضور در این پویش، به توزیع ماسک توسط داوطلبان کمک کردند.

عزاداری عاشورایی بی‌سرپناهان شهر

مراسم عزاداری عاشورای حسینی امروز با حضور «محمدرضا جوادی یگانه» معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، «احمد نادری» نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی، «مجتبی دانشور» مدیرکل آموزش‌های شهروندی و «سیدمالک حسینی» سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در گرمخانه خاوران برگزار شد و مسئولان در کنار مددجویان حاضر در گرمخانه به عزاداری پرداختند.

در این آئین، حجت الاسلام یعقوبی به ذکر مصیبت و بازخوانی واقعه عاشورا پرداخت و پس از وی دو تن از مداحان اهل بیت با ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی پرداختند که با سینه‌زنی حاضران در مجلس همراه بود و مراسم در فضایی معنوی به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، پس از پایان مراسم عزاداری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران و رئیس فراکسیون آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف گرمخانه خاوران بازدید کرده و در جریان فرایند و سطح کمی و کیفی خدماتی که به کارتن‌خواب‌ها و افراد بی‌سرپناه شهر ارائه می‌شود، قرار گرفتند.

گرمخانه خاوران در حال حاضر با پذیرش روزانه بیش از ۳۵۰ نفر در ایام گرم و بیش از ۸۰۰ نفر در ایام سرد سال بزرگترین گرمخانه شهر تهران محسوب می‌شود.

طی سه روز اخیر ویژه برنامه‌های دهه اول ماه محرم در تمامی گرمخانه‌های شهر تهران و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی برگزار شد.

[ad_2]

Source link