تولید دانه‌های روغنی در قزوین رشد پیدا می‌کند

[ad_1]

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال پیش بینی می شود بیش از ۱۱ هزار تن کلزا از مزارع زیر کشت این محصول در استان برداشت شود که این رقم در سال گذشته ۹ هزار و ۴۰۰ تن بود.

تورج بنیادی افزود: البته تگرگ و بارندگی های شدید چند روز اخیر و کاهش دما ممکن است بر فرایند تولید تاثیرگذار بوده و درصدی از ارقام پیش بینی شده را تغییر دهد.

این مسوول گفت: توسعه کشت دانه های روغنی با توجه به ضرورت کاهش وابستگی کشور به واردات روغن خوراکی از سیاست های مهم و اولویت های وزارت جهاد کشاورزی به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه مزارع کلزای استان در مرحله داشت قرار دارند،اظهار داشت: هم اکنون بهترین فرصت برای تغذیه کودی مزارع است و کشاورزان برای دریافت کودهای مورد نظر باید به نزدیک ترین مراکز جهاد کشاورزی محل سکونت خود مراجعه کنند.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین همچنین خاطرنشان کرد: از این پس با توجه به گرم شدن هوا و همچنین افزایش رطوبت، باید توجه و جدیت بیشتری در خصوص مقابله با آفات و بیماری ها در سطح مزارع داشته باشند.

بنیادی در ادامه از کشاورزان خواست تا با توجه به شیوع کرونا، مراقبت های بهداشتی لازم را انجام داده و از تجمع در مزارع خودداری کنند.

وی اظهار داشت: کشاورزان باید پیش و بعد از استفاده از ماشن آلات و ادوات کشاورزی، آنها را ضدعفونی کنند.

[ad_2]

Source link