تکذیب شد: کشف واکسن کرونا در فرانسه

[ad_1]

خبر کشف داروی کرونا در کشورهای مختلف طی روزهایی که بیماری کرونا همه گیر شده باعث خوشحالی افرادی مختلف شده است اما با همه این شادی ها اما هنوز نمی توان به طور قطع بر این اخبار صحه گذاشت.

در همین خصوص شرکت سانوفی Sanofi که دفتر مرکزی آن در پاریس قرار دارد، مدعی شد، دارویی به نام هیدروکسی کلروکین Hydroxychloroquine، با نام تجاری پلاکونیل Plaquenil که برای درمان مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند بیماران مبتلا به ویروس کرونا را نیز درمان کند.

براساس اعلام شرکت سانوفی، ۲۴ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در فرانسه پس از ۶ روز استفاده از پلاکونیل بهبود یافته‌اند؛ دارویی که ادعا شده توسط پروفسور رائولت که استاد بیماری‌های عفونی و مدیر انستیتوی مدیترانه‌ای بیماری‌های عفونی شهر مارسی فرانسه کشف شده است.

پروفسور دیدیه رائولت که از ۲۰۱۰ میلادی تا کنون پیشینه و تجربه علمی درخشانی به ویژه در زمینه کشف دارو برای بیماری‌های عفونی دارد، روز ۲۵ فوریه گذشته اعلام کرد نوعی دارو به نام هیدروکسی‌کلروکین که از سال‌ها پیش تا کنون برای درمان مالاریا از آن استفاده می‌شده «احتمالا» با ترکیب با آزیترومایسین و دو ماده دیگر می‌تواند بیماری کووید ۱۹ را درمان کند.

اما در این میان این ادعا با انتقادهای زیادی همراه بوده و به تایید رسمی نرسیده است. آن‌ها به روش آزمایش‌های انجام شده بر روی مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» انتقاد دارند. برخی نیز بر این باور هستند که عدم ادامه درمان از طرف ۶ بیمار در بررسی‌های دیدیه رائولت به این دلیل بوده است که هیدروکسی کلروکین تاثیری بر حال آن‌ها نگذاشته بود.

منتقدان همچنین تاکید می‌کنند که پزشکان چینی و ایتالیایی نیز اگر کلروکین را موثر می‌دانستند می‌توانستند به تجویز آن بپردازند. عدم تحقق این امر از نظر منتقدان نشان می‌دهد که بسیاری از پزشکان به تاثیر کلروکین بر روی بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» باور ندارند.

[ad_2]

Source link