جابجایی ماهانه ۲۰ هزار مسافر از فرودگاه گرگان

[ad_1]

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرودگاه‌های گلستان علی متانت در مراسم استقبال از فرود اولین پرواز چابهار – گرگان – چابهار گفت: با اضافه شدن این پرواز جدید و افزایش یک مقصد دیگر از فرودگاه گرگان به زابل، حجم جابجایی مسافران افزایش خواهد یافت.

وی به فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب و به اتمام رسیدن سالن جدید مسافربری این فرودگاه اشاره کرد و گفت: در اسفند ماه پارسال و به دلیل شیوع کرونا، تعداد پروازهای فرودگاه گرگان کاهش فراوانی یافت اما از ابتدای امسال تاکنون پروازهای این فرودگاه با افزایش مسیرهای پروازی جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد بیشتر شد.

به گفته وی میزان جابجایی مسافرین از این فرودگاه در مرداد ماه امسال نسبت به تیرماه ۵۰ درصد افزایش داشت.

وی یادآور شد: فرودگاه بین المللی گرگان در حال حاضر بطور متوسط مقصد و مبداء ۶۲ سورتی پرواز است که بیشترین حجم پروازها و جابجایی مسافر در مسیر گرگان – تهران است.

متانت به انجام پروازهای بین‌المللی از فرودگاه گرگان و همچنین فرود پروازهای خارجی در فرودگاه بین المللی گرگان اشاره کرد و گفت: با توجه به در نظر گرفتن مقصد اوکتائو (قزاقستان) و استقبال مسافرین برای این مقصد، مقدمات اولیه برای برقراری پرواز گرگان – اوکتائو – گرگان انجام شده و به زودی نخستین پرواز در این مسیر انجام می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به احداث ترمینال مسافربری جدید به مساحت ۳۰ هزار متر مربع، توسعه پارکینگ هواپیما به مساحت ۱۸ هزار مترمربع و محوطه سازی به مساحت ۲۱ هزار متر مربع در فرودگاه بین‌المللی گرگان، این فرودگاه آماده برقراری پروازهای دیگر داخلی و خارجی است.

[ad_2]

Source link