جراحی ژنیکوماستی آقایان

ژنیکوماستی چیست؟

پس از پایان درمان، سایر عوارض جانبی مانند پوست اضافی، عفونت و تغییر رنگ بسیار نادر خواهد بود. در میان موارد متعدد جراحی زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی یا تغییر سایز سینه در زنان، کوچک کردن سینه مردان (جراحی ژنیکوماستی) یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در جهان امروز است.

جراحی ژنیکوماستی چگونه انجام میشود

جراحی لیپوماتیک تنها در صورتی قابل انجام است که بیشترین حجم سینه از چربی تشکیل شده باشد و در صورتی که بیشتر حجم سینه از بافت غده تشکیل شده باشد باید جراحی انجام شود. ژنیکوماستی بیماری است که در عامیانه به آن «سینه مادر» می گویند. معمولاً در افراد بالای 65 سال به دلیل کاهش سطح تستوسترون پلاسما و تبدیل تستوسترون به استروژن در محیط (عطرسازی محیطی) یافت می شود که منجر به افزایش نسبت استروژن به تستوسترون و منجر به ژنیکوماستی می شود.

در عین حال، تولید هورمون های مردانه در بیضه ها کاهش می یابد. زمان واقعی عمل حدود دو ساعت است و با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. قبل از عمل، پزشک داروی بی حسی را در محل عمل تزریق می کند تا بیمار کاملاً آرام و راحت باشد تا بیهوشی از بین برود و بیدار شود.

ژنیکوماستی یک طرفه

این وضعیت می تواند در یک یا هر دو سینه رخ دهد، اگرچه ژنیکوماستی که هر دو سینه را درگیر می کند، شایع تر است. سرطان سینه: این وضعیت در مردان نادر است، اما گاهی اوقات رخ می دهد. عوامل متعددی می توانند باعث ژنیکوماستی شوند، اما در بسیاری از موارد نمی توان علت خاصی را پیدا کرد. اما می تواند دوباره ظاهر شود و با افزایش سن دوباره شروع به رشد کند. آیا سینه ها بعد از جراحی رشد می کنند؟ سه روز اول پس از جراحی، بحرانی ترین زمان برای بیماران مبتلا به ژنیکوماستی است.

برای جراحی کوچک کردن سینه در مردان از بیهوشی عمومی، تزریق وریدی و بی حسی موضعی به طور همزمان استفاده می شود. بزرگ کردن سینه در مردان به دلیل ناهنجاری که دارد اغلب باعث کاهش عزت نفس آنها می شود و در موارد حاد باعث کناره گیری و دوری از آنها می شود.

علت بزرگی در مردان چیست

ژنیکوماستی در مردان نیز به دلیل عدم تعادل هورمونی رخ می دهد. قبل از توضیح چگونگی سرعت بخشیدن به آب شدن چربی ها، باید عوامل مختلفی را که بر روند آب شدن چربی تاثیر می گذارند، بشناسیم. استروئیدهای آنابولیک و آندروژن ها که توسط پزشکان برای شرایط خاصی تجویز می شوند و یا گاهی به صورت غیرقانونی توسط ورزشکاران برای عضله سازی و افزایش بهره وری استفاده می شوند، در درمان این مشکل موثر هستند. چه روش هایی برای جراحی کوچک کردن سینه در مردان استفاده می شود؟ چگونه عمل سینه را در آقایان انجام می دهید؟

جراحی ژنیکوماستی آقایان از عوارض پستان مردانه است. شیوع 36 درصدی این بیماری در بین مردان باعث می شود که بسیاری از آنها برای درمان به مطب جراحی پلاستیک مراجعه کنند. جراحی ژنیکوماستی در صورتی که توسط کادر پزشکی مجرب انجام شود فواید و مزایای بسیاری خواهد داشت که مهمترین آنها افزایش عزت نفس از دست رفته فرد می باشد.

به طوری که اندازه یک یا هر دو سینه به بیش از 2 سانتی متر می رسد که در این پدیده هورمون های مردانه به هورمون های زنانه تبدیل می شوند و با توجه به طبیعت بیولوژیکی بدن زنان، سینه ها رشد کرده و متورم می شوند. یکی از علل ژنیکوماستی، نقض تعادل هورمون های زنانه و مردانه در بدن مردان است.

استروژن (هورمون زنانه) باعث رشد سینه ها می شود و تستوسترون (هورمون مردانه) تحت تأثیر استروژن از رشد سینه جلوگیری می کند. جراحی کوچک کردن سینه برای آقایان توسط بهترین جراح ژنیکوماستی انجام می شود و در طی این عمل چربی اضافی برداشته شده در ناحیه سینه فرم زیبا و بهتری را برای صورت ایجاد می کند.

جراحی ژنیکوماستی نام این نوع جراحی است که برای اصلاح و از بین بردن رشد ایجاد شده در سینه در مردان انجام می شود. در ژنیکوماستی، ممکن است هر دو سینه یا حتی یک سینه تحت تأثیر قرار بگیرند، آمارها نشان می دهد که تا 75 درصد از هر دو سینه تحت تأثیر قرار می گیرند.

مردانی که از فرم سینه های خود ناراحت و یا حتی خجالت می کشند یا از ترس اینکه مورد توجه قرار نگیرند به فعالیت خاصی نمی پردازند، می توانند با کوچک کردن سینه های خود به این احساس ناخوشایند پایان دهند. ژنیکوماستی به اندازه بافت سینه در مردان گفته می شود که در اوایل کودکی، بلوغ و پیری شایع است.

در واقع، ژنیکوماستی در این شرایط رخ نداد. زیرا سینه ها به دلیل افزایش چربی افزایش می یابد نه به دلیل افزایش سایز سینه. این عمل با استفاده از لوله ای به نام کانولا انجام می شود که جهت تجزیه چربی در سینه هدایت می شود و از طریق سیستم ساکشن از بافت سینه خارج می شود. با این حال، درمان استاندارد برای بافت بزرگ سینه، برداشتن جراحی یا لیپولیز است.


جراحی ژنیکوماستی چیست
جراحی ژنیکوماستی چگونه انجام میشود
جراحی باز ژنیکوماستی
جراحی بیماری ژنیکوماستی
برای جراحی ژنیکوماستی به چه دکتری مراجعه کنیم
جراح پلاستیک ژنیکوماستی
هزینه جراحی پلاستیک ژنیکوماستی
فوق تخصص جراحی پلاستیک ژنیکوماستی
جراحی ژنیکوماستی تهران
جراحی ژنیکوماستی در تهران
هزینه جراحی ژنیکوماستی تهران
تجربه جراحی ژنیکوماستی
هزینه جراحی ژنیکوماستی چقدر است ؟
چگونگی جراحی ژنیکوماستی
جراح خوب ژنیکوماستی
خطرات جراحی ژنیکوماستی
روش جراحی ژنیکوماستی
روشهای جراحی ژنیکوماستی
جراحی زیبایی ژنیکوماستی
جراح عمومی ژنیکوماستی
عمل جراحی ژنیکوماستی
عوارض جراحی ژنیکوماستی
عمل جراحی ژنیکوماستی اپارات
عمل جراحی ژنیکوماستی با لیزر
عکس جراحی ژنیکوماستی
جراحی ژنیکوماستی فیلم
قیمت جراحی ژنیکوماستی
کلینیک جراحی ژنیکوماستی
گن جراحی ژنیکوماستی
جراحی لیپوماتیک ژنیکوماستی
جراحی ژنیکوماستی مردان
متخصص جراحی ژنیکوماستی
مرکز جراحی ژنیکوماستی
نحوه جراحی ژنیکوماستی
جراحی های ژنیکوماستی
هزینه جراحی ژنیکوماستی
هزینه ی جراحی ژنیکوماستی

منابع:

my.clevelandclinic

mayoclinic

hopkinsmedicine