جشنواره مجازی ورزش در خانه به مناسبت سالروز ارتش برگزار می‌شود

[ad_1]

به گزارش روز شنبه روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی، با تبریک سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و تسلیت به همه خانواده‌های داغدار که عزیزیان خود را به علت ابتلا به بیماری کرونا از دست دادند، گفت: هیچ کس از این بیماری مستثنی نیست و ما در روزهای گذشته مرحوم حاج رسولی، یکی پیشکسوتان ارتش و قهرمان بوکس آسیا و جهان را از دست دادیم که فقدان بزرگی برای جامعه ورزش ارتش بود.
رییس سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره برگزاری جشنواره مجازی ورزش در منزل و شکست ویروس کرونا از طریق ورزش گفت: به هر حال این بیماری همه بخشها را تحت الشعاع خود قرار داده که شامل فعالیت‌های ورزشی هم می شود. در نتیجه به علت خود قرنطینگی در خانه نمی‌توانیم از فواید ورزش غافل شویم؛ به خصوص برای جامعه ارتش که آمادگی جسمانی یکی از مولفه‌های اولیه برای داشتن  توان رزمی است. برای ارتشیان واجب است که به گونه‌ای فعالیت کنند که آمادگی خود را در حد قابل قبولی حفظ کنند.
وی افزود: در پی ابلاغیه وزارت بهداشت مبنی بر توقف فعالیت‌های دسته جمعی از این موضوع تبعیت کردیم و فعلا برنامه‌های گروهی ما متوقف شده است. با این وجود یکی از پرجنب و جوش‌ترین روزهای مربوط به سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران است که هر ساله برنامه‌های مختلف مانند کوهنوردی، پیاده روی و … برای گروه های مختلف برگزار می‌شد. امسال به علت وضعیت موجود، تدبیر دیگری را به خرج دادیم و طرحی به نام ورزش در خانه اجرا شده که کلیه کارکنان ارتش اعم از پایور و وظیفه و خانواده ها می‌توانند در آن شرکت کنند و در پایان از نفرات برتر قدردانی خواهد شد.
امیر فولادی درباره جزییات این اجرای این طرح ورزشی خاطرنشان کرد: همکاران ما و خانواده‌های محترم از فعالیت ورزشی خود فیلم برداری و عکاسی می‌کنند و می‌توانند در دو بخش مختلف شرکت کنند. این مسابقه شامل رشته‌های مختلف است و این حرکات ورزشی می‌تواند شامل حرکات رزمی مانند اجرای فنون مختلف و کار با سلاح یا قدرتی مانند اجرای حرکات سخت بارفیکس و دراز و نشست باشد که به زیبایی و بدون عیب و نقص اجرا می‌شود. هر گونه حرکت خلاقانه می‌تواند مورد توجه داوران ما قرار گیرد.
رییس سازمان تربیت بدنی ارتش با بیان اینکه هدف از اجرای این جشنواره ترغیب مردم به ورزش است، افزود: بهترین نفرات این مسابقه مورد قضاوت داوران قرار می‌گیرند و به نفرات برتر جوایزی اهدا می شود.
وی به بخش علمی این جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: مسابقه علمی و سنجش معلومات ورزشی نیز برای علاقه‌مندان پیش بینی شده است که تا پنج روز ادامه دارد و هر روز دو سوال مطرح می‌شود و روزانه به قید قرعه به ۱۰ نفر جوایزی اهدا می‌شود. همچنین مسابقه نقاشی میان فرزندان کارکنان در جریان خواهد بود و عزیزان زیر ۱۰ سال می‌توانند نقاشی خود را برای ما ارسال کنند و ان شاء الله به ۲۰ نفر برتر جوایزی تعلق می‌گیرد.
امیر فولادی درباره برنامه‌ریزی سازمان تربیت بدنی ارتش برای حفظ آمادگی جسمانی کارکنان در روزهای کرونایی گفت: همکارانم در قسمت آموزش مشغول نگارش دستورالعملی برای اجرای ورزش انفرادی هستند. کارکنان ارتش باید آمادگی جسمانی خود را حفظ کنند که در همین راستا به تمام نیروها بخشنامه شده که ورزش در محیط انفرادی ادامه داشته باشد. همکاران می‌توانند در فضای باز و با حفظ فاصله ۴ متری ورزش را در دستور کار قرار دهند. با این وجود فعلا انجام ورزش‌های همگانی و گروهی در سطح ارتش ممنوع شده است.
وی درباره برنامه این سازمان برای دانشجویان و دانش آموزان مراکز آموزشی ارتش نیز بیان کرد: به زودی دستورالعملی تهیه و ابلاغ خواهد شد که چگونه در پادگان و آسایشگاه به ورزش بپردازند. این برنامه به گونه‌ای خواهد بود که در آینده بتوان بر اساس آن ارزیابی‌ها و امتحانات را برگزار کرد. نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و باید هر چه زودتر این اقدامات انجام شود. ما با شعار “با ورزش کرونا را شکست می‌دهیم” وارد این عرصه شده‌ایم.
رییس سازمان تربیت بدنی ارتش درباره برنامه ریزی‌ها انجام شده برای ورزش قهرمانی و شرکت در مسابقات جهانی خاطرنشان کرد: طبق ابلاغیه سیزم (شورای عالی ورزش ارتش های جهان) و بر طبق مصوبه شورای عالی ورزش نیروهای مسلح ما در هشت رشته ورزشی در مسابقات جهانی شرکت می‌کنیم. این رقابت‌ها شامل سه گانه، چتر بازی، نجات غریق، پنج گانه، تیروکمان، دو و میدانی، جودو و … می‌شود که به طور پراکنده در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. در کنار این موضوعات، مسابقاتی را هم برای دانشحویان نظامی ارتش‌ها جهان در روسیه داریم که قرار بود تیم‌هایی در هفت رشته به این مسابقات اعزام کنیم.
امیر فولادی افزود: بر اساس مشکلات مربوط به ویروس کرونا، رقابت‌های مهمی از جمله المپیک به تعویق افتاده است. بر همین اساس مسابقات سه گانه در اسپانیا و چتربازی در ارتش نیز به تعویق افتاده است. هنوز ابلاغیه جدیدی نداریم و برنامه‌ها از تیرماه به قوت خود باقی است. ما برای افزایش آمادگی تیم‌ها در صدد اجرای اردوهای آماده‌سازی در شهرهایی با وضعیت سفید هستیم. منتظریم نخستین شهر پیدا شود و اردوها را برگزار کنیم. با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و ادامه دار بودن کرونا، در نظر داریم از خرداد اردوهای آماده سازی را برگزار کنیم.
وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی بیان کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که در خصوص استفاده از فضای مجازی کوتاهی کرده بودیم و این فضای مجازی فرصت خوب و طلایی است که در اختیار انسان‌های امروزی قرار گرفته و باید نهایت استفاده را ببرند. اگر چه کرونا یک تهدید بود اما باید فرصت‌ها و موقعیت‌های پیش آمده را در نظر گرفت. ما در نظر داریم از این پس برنامه‌های مجازی خودمان را در دوران پساکرونا هم برگزار کنیم و جشنواره مجازی ورزش در خانه آخرین برنامه ما نخواهد بود و در ماه مبارک رمضان هم این طرح را ادامه خواهیم داد.

[ad_2]

Source link