حدود مرزی روستاهای پشته و خراجیان را مدیران سیاسی کردستان و کرمانشاه تعیین می‌کنند

[ad_1]

مسعود الماسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه روز گذشته درگیری بر سر مرتع میان اهالی این ۲ روستا ۱۰ زخمی برجا گذاشت، اظهار داشت: این درگیری در حدود مرزی ۲ استان در این روستاها به وقوع پیوست که به نظر می‌رسد برداشت اشتباه از حدود مرزی در بحث عرفی آن علت درگیری است.

وی اضافه کرد: از روز گذشته تماس‌های مکرری با مسوولان استان کردستان و کرمانشاه در این خصوص گرفته شده و در نزدیکترین زمان ممکن جلسه‌ای با حضور مدیران کل سیاسی استانداری، منابع طبیعی و فرمانداران و دهیاران هر ۲ استان برای رفع اختلافات تشکیل می‌شود.

فرماندار کامیاران با بیان اینکه طبق اعلام منابع طبیعی هم اکنون فصل چرا در مراتع روستایی فرا نرسیده است، افزود: توصیه می‌شود مردم هر ۲ روستا تا به نتیجه رسیدن جلسات کارشناسی صبوری به خرج داده و ایجاد اختلافات مجدد پرهیز کنند.

وی در خصوص زخمی‌های درگیری روز گذشته نیز یادآور شد: طبق اطلاع فرمانداری کامیاران دستگیر شدگان و زخمی‌ها از هر ۲ روستا بوده و مصدومان به صروت سرپایی مداوا شدند.

به گزارش ایرنا، عصر شنبه بر سر بهره برداری از مراتع حدفاصل روستای «پشته» شهرستان کامیاران و روستای «خراجیان» شهرستان روانسر درگیری بوجود امد و ۱۰ نفر زخمی شدند.
با اطلاع از موضوع بلافاصله نیروهای انتظامی، معتمدین و نیروهای اورژانس و هلال احمر در منطقه حاضر و اوضاع را کنترل کردند.

زخمی های این درگیری که بر اثر سلاح سرد و گرم دچار مصدومیت شدند توسط نیروهای هلال احمر و فوریت‌های پزشکی به مرکز درمان بستر روانسر منتقل و از طریق اتوبوس آمبولانس به مراکز درمانی استان کرمانشاه اعزام شدند.
مرتع چشمه سفید که درگیری بر سر آن رخ داده به گفته اداره متابع طبیعی و آبخیزداری در محدوده شهرستان روانسر و جزء پلاک خراجیان است،

نیروی انتظامی شهرستان روانسر با اشرافیت کامل به دنبال شناسایی عوامل نزاع هستند و اکنون آرامش نسبی در این منطقه برقرار است.

شهرستان کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری جنوب سنندج قرار دارد و شهرستان روانسر نیز با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد که این دو شهرستان در بخش‌هایی همسایه هستند.

[ad_2]

Source link