خانه هوشمند چیست؟

بسیاری گمان میکنند یکی از این دو بر دیگری برتری دارد، اما با نگاهی عمیقتر درمییابیم که هر دوی این سامانهها در یک ردیف و در موازات هم قرار گرفتهاند. این روزها تبدیل یک خانه معمولی به خانه هوشمند سخت نیست . تمام این امکانات فقط از طریق این ماژول و کنترلر مرکزی خانه هوشمند اتفاق می افتد. با تعریف سناریوی خوش آمد گویی از راه دور و تنظیم سیستم روی ساعتی که قصد برگشت به خانه را دارید ، به خانه خود آمدنتان را خبر می دهید ، با فعال شدن سناریوی خوش آمد گویی بلافاصله دمای خانه در حالت ایده آل تنظیم میشود . برای این منظور باید سناریوی شام را برای خانه هوشمند تان تعریف کنید تا در هنگام صرف شام فقط با زدن یک دکمه از گوشی تان ، لوستر بالای میز شام روشن شود ، هالوژن ها به حالت نوردهی در وضعیت 80% تغییر کنند و بقیه چراغ ها همگی خاموش شوند تا یک فضای رمانتیک و آرامش بخش را در هنگام صرف شام تجربه کنید .

صرف نظر از نوع کلیدی که انتخاب می کنید نصبش نباید زیاد وقت هوشمند سازی خانه با اردوینو بگیرد. برای مثال می توانید ورود و خروج از درب و حتی پنجره های منزل را زیر نظر داشته باشید یا با استفاده از دماسنج این کیت، دستگاه تهویه منزل را روی دمای خاصی تنظیم کنید، آن هم پیش از رسیدن به منزل. در یک خانه هوشمند حتی به این لحظات هم فکر شده و اگر شما اهل مطالعه هستید میتوانید از این سناریو برای تنظیم شرایط محیطی مناسب برای مطالعه بهره ببرید . با فعال کردن سناریوی مطالعه کمی چراغ ها کم نور تر میشوند، با بستن پنجره ها و پرده ها صداهای مزاحم حذف میشوند ، چراغ مطالعه روشن میشود ، صدای تلفن و آیفون ملایم میشود و حتی درب اتاق مطالعه قفل می شود تا کسی در زمان مطالعه مزاحم مطالعه شما نشود . با هدف صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه ها و خطاهای نیروهای انسانی و حفظ و نگهداری بهینه فضای سبز، بوستان ها و فضاهای سبز شهر به سیستم آبیاری هوشمند و کنترل هوشمند مجهز می شوند. سیستم کنترل هوشمند موتورخانه ساختمان یکی از راهکارهای نسبتا ارزان قیمت و پر بازده با کاربری ساده است که در سالهای اخیر معرفی شده است و تکنولوژی آن در کشور ما رو به تکامل بوده و با فرهنگسازی مناسب در خصوص بهره برداری از آن می توان از بخش اعظمی از هدر رفت انرژی در موتورخانه ساختمان های سراسر کشور جلوگیری نمود همچنین ایجاد آسایش حرارتی متناسب با نیاز نیز ارمغان دیگر این سیستم هوشمند در ساختمان می باشد.

تغیر کاربری در کانکس فانتزی تغییر کاربری در برخی از مدل های کانکس فانتزی راحت بوده و با تغییر مبلمان و برخی جزئیات به راحتی این امکان وجود دارد. در حالی که فاصله چندانی تا آغاز سال جدید باقی نیست، تصمیم گرفتیم برخی از ابزارهای مفید برای استفاده بهینه تر از تعطیلات نوروزی را خدمت شما انتخاب و معرفی نماییم. علاوه بر این ، بسیاری از مارک های معروف خانه های هوشمند در SmartThings ادغام شدن. تجهیزات هوشمندی که نهایت امنیت و آرامش را به خانه هوشمند میآورند شامل: دوربینهای هوشمند، سنسور دود، سنسور نشتی آب و … اما کلیه متعلقات مانند کولر ، گرما تاب ، مخزن ذخیره آب ، کابینت و اجاق ، دوربین مداربسته و سیستم مانیتورینگ همه به عهده خریدار بوده و با توجه به نیاز خود سازه را تجهیز و ارتقاع می بخشد.کابینت ها و متعلقاتی که خریدار قصد تهیه و نصب آنها را دارد می تواند در ابتدا به تیم طراحی راکو اطلاع داده تا در پلان تمهیداتی که جهت نصب آن نیاز است مهیا گردیده و پلان جانمایی آنها از ابتدا مشخص گردد.از این رو برای شفاف سازی و مشخص شدن امکانات سازه در مرحله پیش تولید لیستی از امکانات و شرایط سازه که کانکس راکو متعهد به تحویل آنها است به خریداران ارائه و در نهایت مطابق آن سازه تحویل داده می شود.

اجرای این طرح تنها با نصب 56 عدد شیر قطع و وصل برقی و دستگاه کنترل مرکزی صورت گرفت. با تنظیم سناریوی مسافرت ، در هنگام خروج شما از خانه و رفتن به سفر ، شیر های اصلی گاز و آب قطع میشود، سیستم روشنایی و تهویه اتومات خاموش میشود ، دوربین های مدار بسته و سیستم اعلاق حریق و سرقت شروع به فعالیت میکنند . با اتصال این سوکت به پریز معمولی منزل خود می توانید جریان برق پریز را با استفاده از اپلیکیشن موبایل قطع یا وصل کنید. طبیعی است که انتخاب تجهیزات هوشمند از یک برند پرآوازه و همکاری با یک شرکت معتبر در طراحی و پیاده سازی سیستم های هوشمند، هزینۀ اولیه هوشمند سازی ساختمان را بالاتر ببرد اما با توجه به کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده هزینه نگهداری از سیستم به مراتب کاهش می یابد. برای هوشمند سازی منزل خود پیش از هرچیز به مجموعه ای از حسگرها و گیرنده های مختلف و قابل برنامه ریزی احتیاج دارید که البته امکان کنترل کردن آنها از راه دور نیز وجود داشته باشد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت لوازم هوشمند سازی خانه لطفا از صفحه ما بخواهید.