خوشه طلایی ساوه؛ نمره قبولی در آزمونی سخت

[ad_1]

مس کرمان هم تنها به خاطر یک گل زده کمتر و در حالتی هم امتیاز با نماینده اراک شب تلخی را تجربه کرد و در تبریز زمینگیر شد تا اراکی های اکنون لیگ برتر شده در ورزشگاه خانگی پس از پیروزی یک بر صفر بر داماش به جشن و پایکوبی بپردازند.

هم ۲ تیم صعود کرده به لیگ برتر و هم تیم های سوم و چهارم از خانواده صنعت هستند و از همان آغاز رقابت ها سودای سوپرلیگی شدن داشتند و انصافا تا واپسین دقایق هم شانه به شانه هم پیش رفتند اما در نهایت طبق قانون بی رحم فوتبال فقط آلومینیوم بود که به آرزوی خود رسید.

این وسط اما نام یک تیم را نباید از قلم انداخت که در کمال بی ادعایی و متنانت از همان آغاز لیگ در قامت یک مدعی سرسخت ظاهر شد و با اینکه تازه واردی به جمع لیگ یکی ها بود ولی حسابی سایر تیم ها را به واهمه انداخت و کسی نبود که امسال از رویارویی با بچه های زردپوش ساوه احساس آرامش کند.

خوشه طلایی؛ برای اینکه به یک برند فوتبال در حد و بضاعت لیگ آزادگان تبدیل شود فقط به یک فصل حضور نیاز داشت و برخلاف برخی تیم ها که سالهاست در کمرکش این لیگ جا خوش کرده اند و بسیاری از آنها هم زمانی لیگ برتر را تجربه کردند اما به سرعت درخشش این تازه واردان چشم ها را به خود خیره کرد و حتی تا هفته های پایانی نیم فصل اول گاهی صدر جدول بود با نوساناتی به رتبه های پایین تر آمد.

خوشه طلایی در شرایطی لیگ دسته اول فوتبال ایران را آغاز کرد که با چالش ناآماده بودن ورزشگاه خانگی و ایرادهای سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مواجه شد و ناگزیر ۶ دیدار نخست که در سه مورد از آنها میزبان بود را در ورزشگاه یادگار شهر قم برگزار کرد اما نتایجش با همین وضعیت خیره کننده بود و شاگردان محسن عاشوری صدر جدول را به تسخیر خود در آوردند.

آن زمان خیلی از کارشناسان حضور خوشه طلایی را در قله لیگ آزادگان به جرقه و حادثه تشبیه می کردند اما هرچه گذشت غیر از چند هفته ای که نتایج این تیم روندی سینوسی داشت، زردپوشان دیار انار نشان دادند که رویای بزرگی در سر دارند و هدفگذاری لیگ برتر برایشان اصلا دور از انتظار نیست.

در اواخر نیم فصل نخست محسن عاشوری به دلایلی از سکانداری خوشه طلایی کنار رفت و آن زمان تیم در رتبه های چهارم و پنجم جدول رقابت ها قرار داشت ولی در نیم فصل هدایت این تیم را محمود فکری که کمی پیش تر از آلومینیوم جدا شده بود در دست گرفت و خوشه با این سرمربی به رقیبی به مراتب چغرتر برای حریفان تبدیل شد و تا پیش از تعطیلات لیگ به خاطر کرونا باز هم به جمع مدعیان بازگشت.

پس از آغاز دوباره رقابت ها باز هم داستان ناتمام بودن نور ورزشگاه شهید چمران و جدایی فکری که اکنون سرمربی نساجی قادمشهر است، می رفت که به عاملی بازدارنده برای نماینده ساوه تبدیل شود اما با تلاش مسئولان این نقیصه برطرف شد و خوشه طلایی با بازگشت دوباره محسن عاشوری واقعا نتایجی درخشان کسب کرد اما فقط یک باخت در زمین خودی به بادران تهران و عوض کردن برد ۲ بر صفر با شکست سه بر ۲ کافی بود که همه حسرت و اشک های هواداران این تیم به امشب منتقل شود.

اگر خوشه طلایی مقابل بادران در زمین خودی حتی یک مساوی هم کسب می کرد چه بسا امشب در ساوه غوغایی برپا می شد و جوانان به خیابان ها می ریختند و جشن لیگ برتری شدن را می گرفتند اما در فوتبال حتی در یک دقیقه هم اتفاقاتی رخ می دهد که در باور انسان نمی گنجد درست مانند ربودن کاپ قهرمانان اروپا از دستان بایرن مونیخ با ۲ گل در ۲ دقیقه توسط شیاطین سرخ آلکس فرگوسن یا کامبک ۲ دقیقه ای پاریسن ژرمن مقابل آتالانتای ایتالیا در چند شب پیش!

امشب خوشه طلایی در دیدار برابر هوادار دل به معجزات فوتبالی مانند منچستر و پاریس بسته بود که البته تحقق نیافت و ساوجی ها که در فوتسال علاوه بر قهرمانی ایران در آسیا هم افتخار آفرین شدند، نتوانستند به جمع لیگ برتری های کشور بپیوندند.

همین الان هم خوشه طلایی و بازیکنانش به دلیل نمایش های درخشان و هفته ها بالانشینی در جمع تیم های بزرگ لیگ یک برای ساوجی ها حکم یک قهرمان را دارد و کسی از صعود نکردن این تیم به لیگ برتر دلخور نیست زیرا این تیم صادقانه جنگید، دوید و عرق ریخت اما در یک ۹۰ دقیقه روی بد فوتبال آنها را از ماجراجویی هایشان دور کرد.

خوشه طلایی در آزمون لیگ یک امسال قطعا از سوی مردم ساوه نمره قبولی و عالی دریافت کرد و با همین فرمان در سال آینده حتما راه ورود به لیگ برتر را بهتر خواهد پیمود و می تواند برآورده کننده این آرزوی بزرگ باشد.

البته مردم استان مرکزی امیدوار بودند برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران و ۱۹ دوره لیگ برتر با توجه به حضور موفق نمایندگان ساوه و اراک در لیگ آزادگان امسال شاهد برآورده شدن رویاهای خود باشند که امشب قرعه به نام آلومینیوم و شاگردان رسول خطیبی افتاد تا حداقل سالی یک بار سرخابی های پایتخت را در شهر و استان شان از نزدیک ملاقات کنند و چه بسا برای رفتن به آسیا هم بجنگند.  

در پایان رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور تیم های مس رفسنجان و آلومینیووم اراک با کسب رتبه های اول و دوم به لیگ برتر صعود کردند و مس کرمان هم به دلیل یک گل زده کمتر و در حالی که با نماینده اراک هم امتیاز بود از صعود بازماند؛ خوشه طلایی هم با ۵۹ امتیاز و یک امتیاز کمتر امید آن را داشت که نمایندگان کرمان و اراک در دیدارهای خود نتیجه نگیرند و خود با برتری مقابل هوادار در یک شگفتی به لیگ برتر صعود کند اما این محاسبات دقیق از آب در نیامد.

[ad_2]

Source link