خیران مهریزی ۵۰۰ میلیون ریال گوشت نذری توزیع کردند

[ad_1]

حسین دهقانی‌زاده عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به شیوع کرونا و به منظور پیشگری از آن در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ، هزینه برگزاری جشن میلاد امام زمان (عج) به این امر خیر اختصاص یافت .

وی ادامه داد: گوشت نذری همراه  با مقداری نبات و نمک تبرکی از سوی خادمیاران آستان قدس رضوی در شهر مهریز  و بین مردم محروم تعدادی از روستاها توزیع شد.

مسوول دفتر آستان قدس رضوی در مهریز اظهار کرد: همکاری خیران در این امر بسیار خوب بود و تا پایان سال‌جاری بر حسب ضرورت در چند نویت دیگر این کار انجام می‌شود.

دهقانی زاده تصریج کرد: در شرایط کنونی یکی از بهترین و ضروری‌ترین کارها ، شناسایی مستمندان واقعی جامعه و کمک به آنهاست که همراهی خیران را می‌طلبد .

به گفته وی تاکنون  سه هزار عدد ماسک و لباس گان با همکاری دفتر آستان قدس رضوی تولید و بین بیمارستان‌ها توزیع شد.

مهریز ۵۰۰ خادمیار دارد که سالانه در فعالیت‌های فرهنگی و خدماتی همکاری دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

 ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) ۹۸ در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و  شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

همچنین به گزارش روز چهارشنبه تارنمای خبری نشریه دیلی نیوز، «ریچارد برنان» مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری  سازمان جهانی بهداشت گفت که روند ابتلا به کرونا در جمهوری اسلامی ایران به سطح ثابت رسید.

به گزارش ایرنا وی افزود: به واسطه افزایش موثر بسیاری از اقدامات کنترل کننده، ما شاهد ثابت ماندن تعداد موارد ابتلا به کرونا در ایران هستیم و در حقیقت، برخی اشارات از کاهش تعداد مبتلایان جدید در روزهای اخیر خبر می‌دهد.

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز(پنجشنبه ) اعلام کرد: تاکنون ۶۶ هزار و ۲۰۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان ناشی از این ویروس  به  چهار هزار و ۱۱۰ تن رسید.

کیانوش جهانپورافزود: از دیروز تا امروز( ۲۱ فروردین) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۶۳۴  بیمار  جدید مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی شدند و  روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفت که  تاکنون۳۲ هزار و ۳۰۹ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند و سه هزار و ۹۱۸ تن در وضعیت شدید بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

جهانپور بیان کرد: تاکنون ۲۳۱ هزار و ۳۹۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شد.

[ad_2]

Source link