دانشگاه علوم پزشکی فسا: افزایش کرونا در این شهرستان حاصل بی‌توجهی مردم است

[ad_1]

صادق مهدوی نیا، یکشنبه به ایرنا اظهار داشت: شهرستان فسا در وضعیت قرمز ابتلا به کرونا قرارد دارد و به همین سبب از همه اهالی این شهرستان درخواست می‌کنیم توصیه‌ها و هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند، زیرا مهار و مدیریت این بیماری جز با اراده همگانی میسر نیست.

وی افزود: گفت: با این روند کنونی، بیمارستان‌ها به زودی پاسخگوی نیاز بیماران نخواهند بود، پس ضروری است همگان به خود آییم و برای حفظ سلامتی خود و دیگران، اصول بهداشتی را پیوسته و با جدیت رعایت کنیم.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا بیان کرد: خودداری از ترددهای غیرضروری در بیرون از منزل، اجتناب از اماکن شلوغ و تجمع‌ها، شرکت نکردن در مراسم عروسی، ترحیم، دورهمی‌های خانوادگی و همچنین استفاده از ماسک در خارج از منزل می‌تواند از موج دوم ویروس کرونا جلوگیری کند.

مهدوی نیا ادامه داد: این ویروس فرصت فکر کردن در روزهای آینده را نمی‌دهد به همین سبب همه آحاد جامعه باید وارد میدان مدیریت و مبارزه با این بیماری شوند و جلوی جولان دادن هر چه بیشتر آن را بگیرند.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده تا ظهر امروز (هشتم تیرماه ۹۹) تاکنون ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشورمان به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

[ad_2]

Source link