درخواست دختر پادشاه سابق عربستان برای آزادی از زندان

[ad_1]

رسانه‌های عربی روز پنجشنبه نوشتند که دختر پادشاه سابق عربستان در نامه‌ای که بر روی صفحه شخصی خود برای ” سلمان بن عبدالعزیز ”  عمویش (پادشاه) و ” محمد بن سلمان ” پسر عمویش  (ولیعهد) نوشت از آن‌ها خواست تا با آزادی وی و دخترش از زندان موافقت کنند.     

در این نامه ” بسمه ” افزود که از شرایط سخت سلامتی در زندان الحایر رنج می‌برد و هیچگونه مراقبت پزشکی دریافت نمی‌کند و به درخواست‌ها و هشدارهای  مکرر وی که ممکن است ادامه این شرایط مرگ وی را رقم بزند پاسخ داده نمی‌شود. 

وی از ” سلمان بن محمد ” پادشاه و ” محمد بن سلمان ” ولیعهد عربستان درخواست کرد تا با آزاد کردن وی و دخترش از زندان، امکان درمان و معالجه برای او فراهم شود.  

” بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز ” دختر ” سعود بن عبدالعزیز ” پادشاه عربستان که بیش از یک سال پیش و قبل از رفتن به سوئیس برای درمان ناپدید شد. 

وی به خاطر مقالاتی که در روزنامه‌های اروپایی در باره شرایط بد زنان عربستان سعودی می‌نوشت به یکی از چهره‌های مشهور اصلاح طلبان سیاسی این کشور تبدیل شد و در سال ۲۰۱۶ پس از انتخاب شاهزاده ” محمد بن نایف ” پسر عمویش به سمت ولیعهدی به کشور بازگشت اما پس از کنارگذاشتن ” بن نایف ” از ولیعهدی ، او به همراه بسیاری از خاندان سلطنتی دستگیر و زندانی شد.  

صفحه توئیتری ” زندانیان عقیدتی ” عربستان سعودی نیز روز گذشته از وخیم شدن حال ” عبدالله الحامد ” بنیانگذار انجمن حقوق مدنی و سیاسی این کشور در پی غفلت عمدی مقامات آل سعود نسبت به وضعیت سلامتی این زندانی سیاسی و انتقال وی به بخش مراقبت‌های ویژه، خبر داد. 

دولت عربستان به ویژه پس از روی کار آمدن «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور، اقدامات شدیدی علیه نویسندگان و فعالان مدنی انجام داده و ده‌ها نفر از روحانیون، شاهزادگان، نویسندگان، شعرا و فعالان مدنی و مذهبی را به بهانه اقدام علیه امنیت این کشور بازداشت و تاکنون شماری از آنان را به زندان و اعدام محکوم کرده است.  

[ad_2]

Source link