درخواست پولانسکی برای بازگشت به آکادمی اسکار رد شد

[ad_1]

به گزارش روزنامه یو. اس. ای تودی، رومن پولانسکی کارگردان فیلم‌های مطرحی چون پیانیست (۲۰۰۳)، بچه رزماری (۱۹۶۸)، تس (۱۹۷۹) و محله چینی‌ها (۱۹۷۴) در سال ۲۰۱۸ به جرم تعرض جنسی به همراه بیل کازبی کمدین مشهور آمریکایی که به اتهامی مشابه زندانی شده بود، از آکادمی اسکار اخراج شد.

این کارگردان ۸۷ ساله لهستانی الاصل سال میلادی گذشته به دلیل آنچه اخراج ناشایست و غیرقانونی خود دانست از آکادمی اسکار شکایت کرد و مدعی شد این اخراج بدون اطلاع وی انجام شده و در نتیجه تخطی از دستورالعمل‌هاست.

قاضی ماری استروبل (Mary Strobel) روز گذشته در دادگاهی که برای رسیدگی به این پرونده تشکیل شد، درخواست پولانسکی برای بازگشت به آکادمی اسکار را رد کرد و گفت اگرچه این آکادمی می‌توانست از قبل پولانسکی را در جریان ماجرای اخراج بگذارد، اعضای هیئت مدیره با ترتیب دادن استماعی منصفانه این کوتاهی را جبران کرده‌اند. همچنین تصمیم هیئت مدیره آکادمی اسکار براساس شواهد موجود گرفته شده و خودسرانه، هیجانی یا نتیجه سوءاستفاده از اختیارات نبوده است.

هارلند برون (Harland Braun) وکیل پولانسکی در واکنش به رای دادگاه گفت پولانسکی زحمت درخواست تجدیدنظر را به خود نمی‌دهد چون عضویت در آکادمی برایش بی‌اهمیت است و ارزش صرف پول و زمان را ندارد.

پولانسکی کارگردان و فیلم‌نامه نویس برجسته لهستانی الاصل در سال ۱۹۷۸ میلادی در پرونده تجاوز به یک دختر ۱۳ ساله متهم شناخته شد و از ترس محکوم شدن به حبس طولانی مدت، از خاک آمریکا گریخت. وی از آن زمان تاکنون عمر خود را در کشورهایی چون فرانسه، سوئیس و لهستان گذرانده و تلاش‌های مقامات کالیفرنیا برای بازگرداندن و مجازات این کارگردان بی نتیجه مانده است.   

[ad_2]

Source link