درخواست کنگره آمریکا از اتحادیه اروپا برای اقدام علیه حزب‌الله لبنان

[ad_1]

به گزارش بامداد شنبه تارنمای «هیل»، «مارشا بلکبرن» سناتور جمهوریخواه ایالت تنسی، «جکی روزن» سناتور دموکرات ایالت نوادا، «تد دویچ» نماینده دموکرات فلوریدا و «لی زلدین» نماینده جمهوریخواه ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای این درخواست را مطرح کردند.
این قانونگذاران در نامه خود نوشتند: ما از اتحادیه اروپا مصرانه درخواست می‌کنیم تا کلیت حزب‌الله را به عنوان سازمان تروریستی معرفی کند.
هیل نوشت: اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۳ شاخه نظامی حزب‌الله را به عنوان سازمان تروریستی معرفی کرد اما فعالیت‌های شاخه سیاسی آن را مجاز می‌داند.
آلمان آخرین کشوری است که ماه آوریل همچون کانادا، انگلیس، پاراگوئه و آرژانتین تمام بخش‌های حزب‌الله را در فهرست تروریستی قرار داد.
نامه قانونگذاران آمریکایی به «هیات اتحادیه اروپا» در واشنگتن فرستاده شده است. یک سخنگوی اتحادیه اروپا گفت که آنها از ارسال این نامه اطلاع یافته‌اند.
این سخنگو افزود که شاخه سیاسی حزب‌الله «بخش اجتناب‌ناپذیر از عرصه سیاسی لبنان است.»
وی گفت: با توجه به پیچیدگی توازن سیاسی میان گروه‌های لبنانی و شکنندگی اوضاع منطقه، اتحادیه اروپا همچنان معتقد است که مشارکت در گفت‌وگوی سازنده با همه احزاب سیاسی در لبنان کلید ثبات در این کشور است و نه تنها برای امنیت اروپا بلکه برای خاورمیانه نیز حیاتی است.
این سخنگو تاکید کرد: اتحادیه اروپا به همکاری با همه بخش‌های دولت لبنان ادامه می‌دهد.
 

[ad_2]

Source link