دمای هوای گیلان از شنبه خنک تر می شود

[ad_1]

 شبنم هادی نژاد عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود : از بعد از ظهر روز شنبه با شمالی شدن جریانات زمین؛  افزایش ابر ، وزش باد که در بعضی ساعات شدید و در برخی نقاط رگباری توام با رعد و برق است اندکی دمای هوای استان کاهش می یابد و این شرایط جوی تا یکشنبه ادامه دارد.

وی اظهار کرد: برهمین اساس ؛ آسمان استان برای روز شنبه صاف تاقسمتی ابری، پاره ای نقاط مه ، وزش باد گرم،  گاهی شدید بویژه در ارتفاعات و دامنه ها، پاره ای نقاط افزایش ابر ، وزش باد شمالی نسبتا شدید و بعضی نقاط رگبار و رعد و برق به ویژه برای بعد ظهر و شب پیش بینی می شود.

وی در ادامه افزود : لوشان با دمای 37 درجه سانتگیراد بالای صفر بیشترین دمای استان در نهمین روز از آخرین ماه فصل بهار را تجربه کرد .

 وی گفت : پس از آن شهرهای منجیل و رودبار نیز با دمای ۳۲ درجه سانتی گراد بالای صفربیشتر دمای هوا را داشتند و دمای هوای شهر رشت مرکز استان نیز به ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

 وی  کمترین دمای استان را طی امروز  مربوط به بندر انزلی با ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر و دیگر شهرهای ساحلی عنوان و  تصریح کرد:  شرایط جوی وزش باد گرم ، گاهی شدید به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و افزایش دما تا ظهر فردا  شنبه همچنان ادامه دارد.

وی  افزود: البته با گذر جریانات کم و بیش ناپایدار برای امشب در بعضی نقاط افزایش ابر ، رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست

[ad_2]

Source link