دولت نگاه ویژه ای به حوزه آموزش و پرورش دارد

[ad_1]

فریده بزنی بیرانوند عصرچهارشنبه درنشست با نمایندگان فرهنگیان استان البرز درمحل شورای اسلامی شهرکرج اظهارداشت: دولت تدبیرو امید از زمان فعالیت کاریش تا کنون خدمات ارزنده ای درحوزه تعلیم و تربیت به خصوص پاسخگویی به مطالبات فرهنگیان و توسعه فضاهای آموزشی داشته است.

وی بیان داشت: برای تحقق اهدافی که درحوزه پیشرفت علمی داریم نیاز به حمایت های ویژه ای از بخش تعلیم و تربیت حس می‌شود که خوشبختانه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به این بخش دارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش البرزکارنامه موفقی درفرآیند تعلیم و تربیت به خصوص در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ باوجود شیوع بیماری کرونا دارد، یادآورشد: حجم بالای فعالیت معلمان درتولید محتواهای آموزشی درفضای مجازی و راه اندازی کارگاه های تولید ماسک نشان ازهمت والای این عزیزان درشرایط بحرانی دارد.

بیرانوندبزنی خاطرنشان کرد: خوشحالیم که امروز با تلاش فرهنگیان این خطه شاهد موفقیت های بسیار خوبی از سوی دانش‌آموزان استان البرزهستیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش البرز نیاز به مشارکت همه دستگاه های اجرایی استان و خیرین نیک اندیش دارد، اضافه کرد: امیدواریم با حمایت وزارت آموزش و پرورش و مسئولان استانی به خصوص درتخصیص اعتبارات عمرانی شاهد استفاده مطلوب ازظرفیت های آموزش و پرورش دراین استان باشیم.

این عضو شورا ادامه داد: فرهنگیان نقش موثری درتوسعه گفتمان فرهنگی ، ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی و تغییرسبک زندگی با شرایط کرونایی بوجودآمده، دارند.

وی عنوان کرد: این قشر ازجامعه نقش مهمی در رشد، تعالی و اعتلای کشور دارند.

بزنی توجه به محتوای کیفی برنامه ها، تمرکز بر آموزش خانواده در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آگاهی بخشی درزمینه مشکلات فضای مجازی را ضروری دانست.

دراین نشست درزمینه تشکیل تعاونی مسکن فرهنگیان، معلمان حق التدریس، مشارکت فرهنگیان دردعوت از مردم برای استفاده از ماسک برای مبارزه با کرونا، تقویت تیم های تخصصی فرهنگیان و شناسایی دانش آموزان نیازمند تبادل نظرشد.

استان البرز ۵۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته دارد.

[ad_2]

Source link