راه‌اندازی کاروان جشن غدیر و اطعام نیازمندان در آستارا

[ad_1]

مسئول هیات رزمندگان اسلام آستارا عصر شنبه در حاشیه حرکت کاروان خودرویی به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت در قالب این کاروان با حمل پرچم های رنگی و مزین به نام مبارک مولا علی (ع) از مقابل مزار شهدای گمنام تا گلزار شهدای شهرستان حرکت کردند.

محمد داداش زاده اصل افزود: این اقدامات فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ عشق به ولایت و امامت است و مردم با توجه به تعلق خاطر قلبی به اهل بیت (ع)، از این قبیل آئین ها استقبال می کنند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا نیز در خصوص اطعام نیازمندان به مناسبت عید غدیر گفت: امروز با هماهنگی این اداره و با تلاش شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان، هیات های رزمندگان اسلام، فاطمیون، قرآنی غدیر، عاشقان اباعبدالله (ع)، منتظران مهدی موعود عج، ام البنین، روحانیون مستقر در روستاهای کانرود، شهرک نصیرنیا و دهستان ویرمونی، مسجد محمد رسول الله (ص)، خانه قرآنی شهدای بیجاربین، گروه های جهادی شهید قاسم سلیمانی کانرود و امام جواد (ع) ویرمونی، و خانه قرانی کوثر ۱۱ هزار وعده غذای گرم تهیه و به نیازمندان توزیع شد.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی افزود: جشن های عید غدیر با حضور محدود افراد در مساجد از روز گذشته در این شهرستان آغاز شده و مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی در این آئین ها شرکت می کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا هم گفت: از هفته گذشته در قالب نهضت تعاون و همیاری، اقلام غذایی تهیه شده توسط خیران را در مرکز افق نیکوکاری بقعه امام زادگان این شهرستان جمع آوری می کردیم.

جمشید مهدوی ادامه داد: از محل این کمک ها امروز بمناسبت عید سعید غدیر خم ۱۱۰ بسته غذایی شامل برنج، روغن، مرغ، ماکارونی و حبوبات به ارزش ۳۳۰ میلیون ریال به نیازمندان و خانوارهای آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

از عید قربان تا عید غدیرخم دهه ولایت نام گرفته است و شیوع ویروس کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده، در آستارا نیز آسیب هایی به قشرهای ضعیف وارد کرده است و مسئولان و خیران برای جبران آن، در امور خیر مشارکت می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ خانوار با چهار هزار و ۹۰۰ نفر از جمعیت آن، تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.

[ad_2]

Source link