رزمایش سلامت همزمان با روز ارتش در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

[ad_1]

سرهنگ علی رمضانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم رژه ۲۹ فروردین در سال‌های گذشته با نیروی انسانی و ادوات نظامی نیروهای مسلح در انظار عمومی برگزار می‌شد اما امسال به دلیل مقابله و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، رزمایش با شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» به شکل رژه خودروهای جنگ نوین و مردم یاری در حوزه سلامت برگزار می‌شود.

وی گفت: ارتش تاکنون به منظور مقابله با بیماری کرونا، دو رزمایش را با هدف سنجش سلامت و ضد عفونی کردن نقاط پرخطر در نقاط مختلف شهری و روستایی استان برگزار کرده است.

جانشین و معاون هماهنگ کننده عقیدتی سیاسی ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی بیان کرد: دو رزمایش بهداشتی دفاع بیولوژیک ویژه مقابله با کرونا توسط ارتش در خراسان جنوبی با عنوان «با ولایت تا شهادت» انجام شد که مرحله نخست آن ۲۵ اسفند ۹۸ با انجام تست‌های اولیه کرونا و ضد عفونی کردن اماکن شهری و  مرحله دوم آن ۲۸ اسفندماه برگزار شد.

وی افزود: در مرحله اقدامات بهداشتی و ضد عفونی کردن معابر شهری با خودرو رفع آلودگی بیولوژیکی «رخش» معابر شهری ضد عفونی و گندزدایی شد.

سرهنگ رمضانی گفت: این رزمایش‌ها با همکاری ستاد استانی مدیریت کرونا و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می‌شود و در صورتی که از سوی مسوولان استان خراسان جنوبی نیاز به ضد عفونی شهرهای مختلف در این استان احساس شود، یگان‌های مختلف ارتش، آمادگی کامل برای سم‌پاشی و ضد عفونی شهرها و اماکن مختلف را دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *