رسانه‌ها برتاباننده واقعیت‌ها ی جامعه باشند

[ad_1]

«علیرضا نظری» روز پنجشنبه در نشست شورای اداری خمین،افزود: نقد منصفانه و بیان نواقص بخش‌های مختلف و عملکرد مسئولان خدمت رسانه‌ها به مردم است.
وی بیان کرد: کشور در شرایط سختی قرار دارد و هدف مجلس یازدهم به‌عنوان یک مجلس انقلابی اصلاح مسیر ریل‌گذاری  کشور است و رسانه‌ها در این ماموریت خطیر باید همراه خانه ملت باشند.
نماینده مردم خمین در خانه ملت با اشاره به ضرورت اصلاح منابع ارزی اظهار داشت: صرفه‌جویی با قطع واردات کالاهایی که بستر تولید آن‌ها در کشور وجود دارد و قطع وابستگی بودجه به نفت در اولویت مجلس یازدهم است.
نظری اصلاح فریندهای اقتصادی فسادزا را از دیگر برنامه های مجلس شورای اسلانی بیان کرد و گفت: دشمنان نظام اسلامی در نقطه‌ای که تکیه بر توان داخلی وجود دارد از توطئه های خود عقب نشینی می‌کند.
وی تاکید کرد: با اجرای سیا ست‌های کلی نظام که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند، می‌توان از تمام مشکلات عبور و آینده روشنی را برای کشور رقم زد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمار بالای بیکاری، نرخ طلاق، مهاجرت به دلیل شرایط سخت اقتصادی در خمین هزینه هایی را به این شهرستان تحمیل می‌کند.
نظری گفت: حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی در زادگاه امام راحل به مدیریت انقلابی و حرکت  جهادی نیاز دارد و باید از تمام ظرفیت‌های این شهرستان استفاده شود.
وی اظهار داشت: تکمیل طرح های نیمه‌تمام در خمین اولویت اقدامات مسئولان شهرستان قرار گیرد.
عضو کمیسیون کشاورزی و آب مجلس شورای اسلامی افزود: مردم خمین نسبت به حوزه کشاورزی، راه های مواصلاتی و نهاده های دامی مطالبات بحقی دارند.
نظری اضافه کرد: تعین تکلیف سد کوچری  ضروری است چراکه بهره برداری از آب این سد مانند استخوان لای زخم هر سال زمینه اتفاقاتی را فراهم می کند.
وی گفت: پیگیری سرنوشت راه‌اندازی واحد خودروسازی در خمین، صنعت پتروشیمی در این شهرستان و شفاف سازی فعالیت‌های شرکت توسعه و عمران که با سرمایه‌گذاری مردم ایجاد شده، مهمترین درخواست مردم زادگاه امام راحل از مسئولان است.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اجرای آمایش سرزمین و پیگیری مصوبات سفر مقام معظم رهبری به خمین ضروری است.
نظری با اشاره به تلاش برای رضایتمندی مردم در بسترهای قانونی بیان کرد:  تکریم ارباب رجوع و پاسخگوی شفاف در افزایش رضایت شهروندان تاثیرگذار است.
نماینده مردم خانه ملت در مجلس شورای اسلامی گفت: خمین شهر ویژه‌ای است و فقر ، محرومیت و آسیب‌های اجتماعی باید با اجرای برنامه های توسعه‌ای از چهره آن پاک شود.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: انتقاد منصفانه و شفاف از عملکرد دستگاه ‌ای مختلف می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند.
«احمد طهرانی» ادامه داد: تعامل مادی و معنوی مسئولان با خبرنگاران زمینه افزایش شاخص های رسانه ای را فراهم می‌کند.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان و کمبود اعتبارات بیان کرد: پاسخگویی صادقانه همراه با گشاده‌رویی به مطالبات مردم سبب افزایش آرامش در جامعه و امید به نظام می‌شود.
فرماندار خمین با اشاره به اینکه در آستانه هفته دولت هستیم ادامه داد: با توجه به اینکه به‌دلیل شیوع بیماری کرونا محدودیت‌هایی در برگزاری اجتماعات وجود دارد رسانه‌ها بهترین ظرفیت برای انعکاس عملکرد مسئولان شهرستان هستند.  
طهرانی گفت: آیین های عزاداری سالار شهیدان امسال با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در زادگاه امام راحل برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه خمین از نظر شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز است، افزود: شعائر مذهبی و سیاهپوش کردن فضای شهری و محلات با رعایت کامل پرتوکل‌های بهداشتی در این شهرستان اجرا می شود.
فرماندار خمین یادآور شد: در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه بیش از ۶ هزار بسته معیشتی برای کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا در این شهرستان تهیه و توزیع شد. 
طهرانی گفت: مرحله دوم این رزمایش از عید بزرگ غدیر آغاز می‌شود و تا ماه های محرم و صفر ادامه دارد و انتظار می‌رود کارمندان دولت به‌عنوان اقشار کمتر آسیب دیده از شیوع کرونا در این رزمایش حضور فعالی داشته باشند.
وی امنیت امروز کشور را مرهون ایثار گری های شهدا، جانبازان و آزادگان در طول هشت سال دفاع مقدس بیان کرد و ادامه داد: برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از هفته دولت آغاز می‌شود و تا دهه فجر ادامه دارد.
خبرنگار خبرگزاری ایرنا دفتر خمین به نمایندگی از خبرنگاران این شهرستان مشکلات و خواسته های اصحاب رسانه را بیان کرد.  
هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت تن از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است و یکه هفته نامه، و ۲ دفتر خبری دارد.
 

[ad_2]

Source link