رعایت پروتکل های بهداشتی اولویت عزاداری ها درالبرز

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی اداره کل  تبلیغات اسلامی استان البرز دراین بیانیه آمده است: بی شک محور حرکت یاران امام حسین (ع) از کربلای ۶۱هجری قمری تا همه تاریخ،  اطاعت و پیروی از ولی و امام بوده و هست و ولایتمداری،‌ انگیزه اصلی حیات وارثان عاشورا محسوب می شود.

بیانیه می افزاید: مقام معظم رهبری در خصوص مراسم و عزاداری های ماه محرم فرمودند: «در عزاداری ها معیار آن چیزی است که کارشناسان و ستاد ملی کرونا اعلام می کنند، بنده به توصیه این عزیزان عمل می کنم و توصیه من به مردم این است که ببینیم ستاد ملی کرونا چه می گوید و در مساله عزاداری به گفته این ستاد عمل کنیم. اگر وضعیتی که داریم را شل بگیریم فاجعه بزرگی رخ خواهد داد».

بر اساس این بیانیه  مقرر شد مساجد، اماکن و هیئات مذهبی استان البرز، آمادگی خود را برای برگزاری مراسم دهه اول محرم با رعایت کامل پروتکل های اعلامی ستاد کرونا اعلام  نمایند.

فعالیت جامعه مذهبی فوق تا پایان ماه صفر مانند گذشته در انجام کمک های مومنانه ادامه خواهد یافت.

مساجد و اماکن، هیئات مذهبی و مردم به سیاه پوش کردن سراسر شهرها از ابتدای ماه محرم اقدام کرده ضمن اینکه از ستاد کرونای استان البرز درخواست می شود تا در رابطه با ماه محرم از نظر کارشناسان متعهد خود استفاده کرده و آن را هر چه سریعتر به شکلی واضح اعلام نمایند تا هیات ها اقدامات لازم را در راستای خدمت رسانی به عزاداران حسینی انجام دهند.

همچنین در این بیانیه از صدا و سیمای استان خواسته شده تا شرایط حضور وعاظ و ذاکران برجسته در رسانه و پخش مستقیم مجالس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از طریق شبکه های تلویزیونی و فضاهای اینترنتی را فراهم نماید.

[ad_2]

Source link