رفع مشکل اینترنت ۲ هزار روستای خارج از پوشش شبکه شاد لرستان

[ad_1]

نصرالله بازگیران روز پنجشنبه با اعلام این خبر بیان کرد: با شیوع کرونا در اواخر سال گذشته، آموزش به دانش آموزان از طریق فضای مجازی آغاز شد اما مشکلات عدم پوشش اینترنت و یا کندی سرعت، نداشتن گوشی هوشمند و نبود زیر ساخت ها مشکلاتی را در این حوزه خصوصا برای دانش آموزان روستایی ایجاد کرد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه وزارات ارتباطات و فناوری کشور و وزارت آموزش و پروش و با هماهنگی استانداری لرستان هم اکنون چهار شرکت در استان مشغول بررسی رفع مشکلات زیرساختی اینترنت در روستاهای استان هستند.

بازگیران با اشاره به اینکه سال گذشته ۸۴ درصد دانش آموزان استان در شبکه شاد فعالیت داشتند، اظهار داشت: در صورتیکه آموزش سال تحصیلی جدید در بستر آموزش فضای مجازی باشد بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد و تعداد بیشتری در این فضای آموزشی آموزش ها را فرا می گیرند.

وی اضافه کرد: چنانچه سال تحصیل جدید از بیم شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی آغاز شود در روستاهایی که زیر ساخت لازم برای اینترنت را نداشته باشند آموزش ها از طریق درسنامه ارائه می شود.

معاون متوسطه آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه مشکلات در این شبکه قبل از سال تحصیلی برطرف شود، ادامه داد: برای برطرف شدن مشکلات قبل از شروع سال تحصیلی تمام مدارس رصد می شوند و در این راستا بمنظور تسلط بیشتر معلمان دوره های آموزشی برای آنان برگزار می شود.

اکنون ۳۵۲ هزار دانش اموز در سطح مدارس استان تحصیل می کنند.

[ad_2]

Source link