روشنگری رسانه ها باعث افزایش ۳۰ درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در ساوه شد

[ad_1]

دکتر «مهدی مصری» روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران و افتتاح ساختمان مرکز تحقیقات سلامت اجتماعی و مهارت آموزی شهید رهنمون، اظهار داشت: خبرنگاران فعال در شهرستان ساوه ضمن پوشش اخبار مربوط به رویدادهای کرونا، با تهیه گزارش و نوشتن یادداشت و تحلیل های به موقع باعث افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این بیماری شدند و در نتیجه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی نیز افزایش یافت که قابل تقدیر است.

وی گفت: در تلاش هستیم تا وقایع مربوط به کرونا و تولیدات فاخر رسانه های ساوه را در قالب ویژه نامه ای مستندسازی کنیم تا تجربه ای برای آیندگان باشد.

وی همچنین افتتاح مرکز تحقیقات سلامت اجتماعی،  مهارت آموزی و آموزش مجازی ساوه را گامی مهم برای توانمندسازی افراد متخصص و فعال در حوزه سلامت یاد کرد و آن را در زمره سیاست های وزارت بهداشت در زمینه زیرساخت ها برشمرد.

به گفته این مسئول سلامت اجتماعی مقوله ای کلان است که دست کم ۶۰ درصد از مولفه های سلامت انسان را شامل می شود و با راه اندازی این مرکز تحقیقاتی بررسی دقیق شاخص ها با انجام فعالیت های پژوهشی میسر خواهد شد.

وی با یادآوری اهمیت شهرستان ساوه از حیث مهاجرپذیری و موقعیت جغرافیایی بر ضرورت ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه تاکید کرد و گفت: در صورت تحقق این مساله علاوه بر ارتقای زیرساخت های بهداشتی و بیمارستانی، رشته های تحصیلی و شمار دانشجویان نیز قابل افزایش است.  

مصری همچنین از افتتاح طرح توسعه آی. سی. یو بیمارستان شهید مدرس ساوه در هفته دولت خبر داد و آن را گامی رو به جلو برای ارتقای خدمات بیمارستانی به شهروندان برشمرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: وضعیت این شهرستان در زمینه شیوع کرونا، قرمز است و با نیروهای محدودی که در اختیار داریم امکان کنترل شهر برای ما میسر نیست اما انتظار داریم سایر ارگان های مرتبط و مدیریت شهری در این زمینه نقش آفرینی کنند و تیم های بازرسی خود را به کمک دانشکده بفرستند تا نظارت جامعتری بر شهر داشته باشیم و از شیب صعودی کرونا بکاهیم.

وی اظهار داشت: در ۷۲ ساعت اخیر ۳۲ نفر در شهرستان های ساوه و زرندیه پس از ابتلا به کرونا در مراکز بیمارستانی بستری شدند که حال عمومی سه تن از آنها وخیم گزارش شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: در روزهای گذشته شاهد برگزاری جشن های عروسی، تولید و سایر مراسم ها در باغ و ویلاهای شخصی بودیم که از دلایل افزایش شمار مبتلایان به کرونا است و مردم باید بدانند که خطر مبتلا شدن به این بیماری جدی است و نباید آن را عادی تلقی کنند.

امام جمعه ساوه نیز با قدردانی از عملکرد رسانه های این شهرستان، گفت: خبرنگاران فعال در این شهرستان نگاه کلان و همراه با منافع ملی دارند و با نجابت و دغدغه مندی پیگیر امور و منافع عمومی هستند.

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» افزود: نگرش اهالی رسانه در این شهرستان حتی در زمان انتقاد هم مبتنی بر انصاف و دلسوزی برای شهرستان است که رویه ای بسیار مناسب برای تامین منافع مردم این دیار محسوب می شود.

وی با اشاره به طرح مساله ایجاد یک تشکل حقوقی برای جامعه خبرنگاری شهرستان ساوه در نشست هفته گذشته شورای فرهنگ عمومی ساوه، تاکید کرد: داشتن خانه مطبوعات یا انجمن صنفی مطالبه اهالی رسانه است و برای پا گرفتن چنین ساختاری در حال رایزنی با استانداری مرکزی هستیم.

امام جمعه ساوه  در ادامه بر ضرورت اهتمام همگانی در شهرستان و همراهی رسانه ها برای ارتقای دانشکده علوم پزشکی این شهر به دانشگاه تاکید کرد و تحقق این مساله را عاملی مهم در توسعه زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان برشمرد.

وی همچنین بر ضرورت توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و مصوبات ستاد ملی کرونا در پیوند با برگزاری آیین های ماه محرم تاکید کرد و افزود: براساس اعلام وزارت بهداشت برگزاری آیین های شادی‌ و ختم در ایام گذشته عامل مهمی در شیوع موج دوم کرونا در کشور بود و لازم است در ماه محرم ضمن تکریم سالار شهیدان، جان مردم را در اولویت نخست قرار دهیم و تابع نظام سلامت کشور باشیم.

[ad_2]

Source link