رییس ستاد مشترک آمریکا: کرونا ساخته آزمایشگاه چین نیست

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه روزنامه نیویورک تایمز، ژنرال مارک میلی در نشست خبری در پنتاگون در پاسخ به سوالی در مورد این که آیا وی شواهدی در مورد ساخت این ویروس در آزمایشگاه‌های چین دارد و یا به طور تصادفی آزاد شده است، گفت: در طیف گسترده‌ای از رسانه‌ها و سایت‌ها شایعات و گمانه زنی‌های زیادی صورت گرفته اما شواهدو اسناد قطعی وجود ندارد اگرچه به نظر می‌رسد وزن عمده شواهد به سمت طبیعی بودن آن است. اما ما هنوز نمی‌دانیم. 

تا کنون تعدادی از رسانه‌های بین الملل مطالبی بر ساخت تولید عمدی ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های چین منتشر کرده‌اند، اما پکن تمام ادعاها مربوط به تئوری توطئه را رد کرده است. 

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا روز دوشنبه در سراسر جهان به یک میلیون و ۹۷۹ هزار تن رسیده است آمار جان باختگان هم ۱۲۴ هزار و ۹۱۸ تن گزارش شده است در حالی که ۴۶۵ هزار نفر هم بهبود یافته‌اند.  

[ad_2]

Source link