زالی: افزایش استفاده از ناوگان عمومی در تهران نگران کننده است

[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر  زالی با اشاره به آخرین آمار بیماران در تهران اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۲۳ نفر از بیماران کرونایی بستری در بخشهای عادی و ویژه در بیمارستانهای تهران مرخص شدند. این درحالی است که در همین بازه زمانی ۳۹۹ بیمار جدید کرونایی در بخشهای عادی و ۱۰۰ نفر نیز در بخش های ویژه بیمارستانهای تهران بستری شدند .

وی با اشاره به پذیرش و بستری شدن ۴۹۹ بیمار جدید کرونایی در بیمارستانهای تهران گفت: گرچه این آمار نسبت به روز گذشته مختصری کاهش داشته اما هنوز هم کما فی السابق آمار مراجعان به بیمارستانها عدد قابل توجهی است. 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تغییر الگوی مراجعان به بیمارستانها اظهارداشت: با توجه به اجرای طرح غربالگری شاهد تغییر الگوی مراجعه بیماران به بیمارستانها هستیم. براین اساس میزان مراجعه به بیمارستانها روز گذشته و امروز حدود ۵ درصد کاهش داشته است.

به گفته زالی، بخشی از این کاهش رشد به خاطر مراجعه افراد به مراکز بهداشتی و  مراقبان سلامت است. بنابراین آمار مراجعان  هنوز تغییر چشمگیری در تهران نداشته است و در واقع بیماران به دو شکل  متفاوت مراجعه می کنند؛ بخشی به حوزه درمان و بخشی نیز به مصادیق بهداشتی و مراقبان سلامت مستقر در مراکز بهداشتی مراجعه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته افرادی که  به مراکز درمانی و بیمارستانها مراجعه می کنند دارای علایم شدیدتری نسبت به آنهایی که به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند هستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مجددا یادآورشد: اگر امروز شاهد ازدحام و تراکم در تهران هستیم در طی ۲۴ یا ۴۸ ساعت آینده ممکن است تغییری در الگوی مراجعان به مراکز درمانی ایجاد نشود و این موضوع کاملا فریبنده است، زیرا همانطور که بارها اشاره کردیم برای تحلیل صحیح باید در پایان دوره نهفتگی در افرادی که در مقطع فعلی در سطح شهر تردد می کنند آمار را بررسی کنیم، نتایج ازدحام امروز بین ۵ تا ۱۴ روز آینده مشخص می شود.

[ad_2]

Source link