زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی در اردبیل قرار می‌گیرد

[ad_1]

اکبر بهنامجو پنجشنبه شب در جلسه شورای مسکن استان اردبیل با بیان اینکه شرایط مسکن‌دار شدن افراد در فراخوان راه وشهرسازی اعلام شده است،افزود: تاکنون در کل شهرهای استان ۹هزار نفر در سامانه طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند که در مرحله اول۵۳۰ واحد ثبت نامی مورد پدیزش قرار گرفته است.

استاندار اردبیل افزود: از ۵۳۰ واحد مورد قبول در مرحله اول ۱۲۰ نفر مدارک مورد نیاز را تحویل و تکمیل پرونده کرده و پیش‌بینی می شود۲۵۰ نفر دیگر نیز از این مرحله حایز شرایط خواهند شد.

وی با بیان اینکه طرح اقدام مسکن ملی باید به صورت جهادی آغاز شود، افزود:۸۴۰۰ثبت نام کننده در مرحله دوم پایش خواهند شد و افراد واجد شرایط بنا بر فراخوان راه و شهرسازی تکمیل پرونده خواهند کرد.

بهنامجو با بیان اینکه برای ۱۰۰۰ واحد زمین آماده واگذاری است، گفت: برای کوتاه مدت در شهرک‌های موجود نیایش، الهیه، وحدت اردبیل و شهرک‌های جدید ۱۰۰۰واحد زمین وجود دارد و ۵۰۰ واحد نیز قبلا تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه برای ۳۵۰۰ واحد دیگر نیز شهرک جدید احداث خواهد شد گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی باید جهت تامین زیر ساخت این شهرک‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار اردبیل ادامه داد: متولی طرح اقدام مسکن ملی در شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت راه و شهرسازی  و در شهرهای کوچک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار راه و شهرسازی ۶۶هزار و ۲۷۳ خانوار در استان طی سال۹۵مستاجر وجود داشت، گفت:پیش بینی می‌شود تا افق ۱۴۰۵ با رشد جمعیت ۲درصدی نزدیک ۸۰هزار واحد مسکن ساخت و ساز می شود.

به گفته وی ، برای ساخت و ساز ۴۸ هزار واحد در شهرک‌های جدیدزمین وجود دارد و طبق آمار نیازی به توسعه شهری وجود ندارد.

رییس شورای برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه جامعه هدف طرح اقدام مسکن ملی مشخص هست، افزود:تعاونی‌هایی که قادر به احداث مسکن انبوه طرح مسکن ملی را دارند باید از سوی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ساماندهی شوند.
بهنامجودر بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی استان پرونده مسکن مهر نیز تا پایان تیرماه بسته می‌شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد:از ۴۱هزار و ۳۷۸ واحد مسکن مهر به جز  ۲۹۶واحد که مربوط به اداره کل تعاون است آماده واگذاری و تا پایان تیرماه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: اداره کل تعاون باید ۲۹۶ واحد را که در شهرستان‌های استان پراکنده هستند طبق برنامه‌ریزی تعیین تکلیف کند.

[ad_2]

Source link