ساخت آسایشگاه، مهر ماندگار نیکوکار گناوه‌ای

[ad_1]

 این پروژه که از بهمن سال ۹۸ در روستای سربست توسط یک نیکوکار گناوه‌ای آغاز شده طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا اسفند ماه امسال به پایان خواهد رسید و تحویل می‌شود، خدمات متعددی به توانخواهان ذهنی و جسمی و بیماران اعصاب و روان فاقد سرپرست، در سراسر استان بوشهر ارایه خواهد کرد.
فرماندار گناوه روز چهارشنبه به همراه امام جمعه در بازدید از این پروژه گفت: اقدام خیر در ساخت این مرکز اجر معنوی و اخروی دارد و آماده هرگونه همکاری در اتمام آن هستیم.

غلامرضا مهرجو افزود: ساخت این مرکز که تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در مرحله اول برای بخش شبانه‌روزی و نگهداری ١٥٠  معلول و سالمند بی سرپرست طراحی شده‌است.

وی اظهارداشت: این مرکز به عنوان تنها مرکز نگهداری مبتلا به بیماری‌های اعصاب و روان از کل استان بوشهر خواهد بود.

مهرجو گفت:  همچنین در این آسایشگاه دختران عقب مانده ذهنی بالای ۱۴ سال و سالمندان زن در وهله اول از شهرهای گناوه ، دیلم و ریگ پذیرش میشوند.

فرماندار گناوه افزود: این مرکز در بخش ویزیت و مراقبت‌های سرپایی و پیگیری در منزل معلولان، سالمندان مبتلا به آلزایمر و بیماران روانی  به ١٥٠ نفر توانخواه مرد و زن تنها  از دیلم، گناوه، ریگ و  امام حسن در دو حوزه عقب ماندگی ذهنی و اعصاب روان خدمات رسانی خواهد کرد.

وی بیان کرد:  سالن چندمنظوره این مرکز در مرحله اول  برای استفاده عموم مردم گناوه در زمینه برگزاری کلاس‌های مهارت‌های روزمره زندگی، آموزش‌های پس از ترک اعتیاد،  ارتقای مباحث فرهنگی، خیاطی و حرفه آموزی معلولان در نظر گرفته شده‌است.

مهرجو  گفت: سالن چندمنظوره آسایشگاه مادر گناوه  با نیت خیر  و اعمال تغییراتی اندک، می‌تواند برای کارگاه تولیدی و حمایت از  اشتغال توسعه داد تا مورد استفاده همه معلولان اعم از جسمی، ذهنی، نابینا و  ناشنوا  قرار گیرد.

                                                                                                                                                                                                                              

امام جمعه گناوه گفت: این شهرستان خیران دلسوز و بزرگواری دارد که در کارهای عام‌المنفعه پیشگام و تاکنون بناهای زیادی را ازجمله در عرصه  سلامت و آموزشی احداث کرده‌اند.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: احداث آسایشگاه ویژه توانخواهان از طرح‌های مهم و بسیار خوبی است که یک خیر آن را متقبل شده و می‌تواند در حوزه خدمات اجتماعی ایفای نقش کند.

احمد عابدی خیر گناوه‌ای گفت: این پروژه در زمینی به مساحت  ٧۵٠متر مربع و زیربنای یکهزار و ٧٥٠متر  با  ٢٠٠ متر حیاط مشجر و ٢۵٠ متر روف گاردن در دست احداث است.

وی افزود: این پروژه از سال ۱۳۹۸ آغاز و دارای ۶ سالن مستر دار لوکس است.

عابدی اضافه کرد: آشپزخانه صنعتی، لاندری، سالن غذاخوری مجزا و چندمنظوره آموزشی، اتاق قرنطینه و استراحت پرسنل، پاویون پرستاری، اتاق معاینه پزشک و  ویژه روانشناسی و مددکاری، کاردرمانی در این پروژه پیش بینی شده است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

[ad_2]

Source link